Asseco Poland wzywa na Sygnity

Asseco Poland chce włączyć Sygnity do swojej grupy. Ogłosił wezwanie na wszystkie akcje warszawskiej spółki, oferując po 21 zł za papier.

Aktualizacja: 17.02.2017 03:21 Publikacja: 22.02.2012 08:50

Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity

Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Rzeszowska firma chce kupić co najmniej 66,9 proc. walorów Sygnity. Wezwanie może dojść do skutku jednak nawet jeśli inwestorzy zadeklarują gotowość sprzedaży mniejszej liczby akcji. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie.

Zapisy na sprzedaż akcji przyjmowane będą od 12 marca do 10 kwietnia.  W wezwaniu pośredniczy Dom Maklerski PKO BP.

Asseco Poland deklaruje, że traktuje zakup Sygnity jako inwestycję strategiczną. "Zarząd jest przekonany, że współpraca z Sygnity pozwoli umocnić pozycję Grupy Kapitałowej Asseco na rynku bankowości, administracji publicznej, energetyki i przedsiębiorstw. W konsekwencji zwiększy się konkurencyjność Grupy Kapitałowej Asseco wobec największych globalnych firm informatycznych" - podała spółka w komunikacie prasowym.

W przypadku osiągnięcia stosownego progu udziału w kapitale zakładowym nie wyklucza przymusowego wykupu akcji oraz wycofania spółki z obrotu giełdowego.

Na wtorkowej sesji kurs Sygnity wzrósł o 0,15 proc., do 20,49 zł. "Zaproponowana przez Asseco Poland cena, zdaniem Zarządu, powinna być postrzegana jako atrakcyjna dla akcjonariuszy Sygnity. Zawiera premię w wysokości 22% biorąc pod uwagę średnią ważoną cenę rynkową z 3 miesięcy, w przypadku 6 miesięcy bonus wynosi 18%. Dodatkowo wskaźnik P/E Sygnity wynosi 29,8 bazując na ogłoszonych niedawno przez spółkę wynikach za cztery kwartały 2011 roku" - oświadczyło Asseco.

Największy akcjonariusz Sygnity, fundusz Legg Mason, zapowiada, że nie sprzeda swojego pakietu w wezwaniu. Piotr Rzeźniczak, szef zespołu inwestycji funduszu, powiedział agencji Bloomberg, że oferowana przez Asseco Poland cena jest zbyt niska. Według jego informacji Legg Mason posiada ponad 10 proc. akcji warszawskiej firmy.

Technologie
Czy polskie innowacje dostaną przyspieszenia?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Piotr Nielubowicz z CD Projektu: „Wiedźmin 4” został zaprojektowany z rozmachem
Technologie
Artifex pokazał wyniki. Jak sobie radzi?
Technologie
Fabrity liczy na więcej szczęścia w 2025 roku
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Przełomowe innowacje ruszą z kopyta?
Technologie
W 2025 r. Vigo celuje w wyższe przychody