Hawe: Test do poprawy

We wtorek rada wierzycieli Hawe Telekom zajmowała się m.in. analizą firmy doradczej Audytel, o której pisaliśmy niedawno na łamach „Parkietu".

Publikacja: 01.02.2018 04:00

Analiza ta to tzw. test prywatnego wierzyciela, czyli dokument wymagany przepisami prawa restrukturyzacyjnego. Audytel doszedł do wniosku, że z punktu widzenia wierzycieli będących podmiotami publicznoprawnymi korzystniejszy będzie układ w Hawe Telekom, a nie upadłość spółki. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, rada wierzycieli Hawe Telekom zwróciła test bez opinii, ponieważ dopatrzyła się w nim nieprawidłowości. Przedstawiciele Hawe Telekom ujmują sprawę inaczej: mówią o koniecznych poprawkach.

Jak wynika z treści testu, do której dotarliśmy, Audytel przyjął, że suma wierzytelności Hawe Telekom wynosi aż 415 mln zł. To o wiele za dużo, choć ostateczna kwota jest ciągle nieustalona. Przy takiej kwocie upadłość Hawe Telekom pozwoliłaby – zdaniem analitycznej firmy – odzyskać wierzycielom 21 proc. należności (84 mln zł).

Jaki będzie ten wynik po uwzględnieniu innej sumy wierzytelności, dopiero się okaże. Poprawiony test ma trafić do sądu.

– Uzgodniliśmy uzupełnienie testu o dodatkowe analizy, ale w naszej ocenie nie zmienią one wniosków z niego płynących – uważa Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom i Mediatelu.

– Jednocześnie czekamy na zatwierdzenie spisu wierzytelności przez sąd oraz na decyzję wyznaczenia daty zgromadzenia wierzycieli – mówi. – Liczymy, że samo głosowanie nastąpi jak najszybciej – dodaje.

Z naszych informacji wynika, że zgromadzenie wierzycieli może być zmuszone zagłosować zarówno nad propozycjami zarządu, jak i rady wierzycieli z grudnia 2016 roku.

ARP i Audytel nie chciały w środę komentować sprawy testu i dalszych wydarzeń.

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją