Według niego szczegółami konwergentnej oferty operator ma się podzielić na początku 2019 r.
Aby móc włączyć do oferty światłowód, T-Mobile podpisał umowę o dostępie do infrastruktury Orange Polska. Za sam fakt podpisania jej zapłacić miał 275 mln zł w dwóch ratach. – W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i z naszego punktu widzenia zapłaciliśmy już całą kwotę – powiedział Andreas Maierhofer.
T-Mobile będzie też uiszczał na rzecz Orange opłatę za każdego podłączonego abonenta. Jak przyznał Maierhofer, T-Mobile będzie też korzystać z usług serwisowych spółki zależnej Orange – TP Teltechu.
Orange nie jest ostatnim podmiotem, z którym T-Mobile współpracuje, by osiągnąć ogólnopolski zasięg oferty konwergentnej. T-Mobile zamierza korzystać z infrastruktury budowanej przez firmę Nexera przy udziale środków unijnych zgromadzonych w programie operacyjnym „Polska cyfrowa". To wiadomo od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje, że T-Mobile szybciej zacznie korzystać z sieci grupy Inea. Prezes T-Mobile powiedział, że uzgodnienia zostały już poczynione i podpisania umowy spodziewa się w styczniu. – Rozmawiamy jeszcze z dwoma–trzema mniejszymi operatorami – dodał.
Podtrzymał zainteresowanie zakupem telewizji kablowej, ale zapewnił, że nie na tej kwestii koncentruje się dziś firma. – Myślę, że w przyszłym roku czy kolejnym dojdzie do konsolidacji operatorów kablowych – mówił, odnosząc się do planów przejęciu Multimediów Polska przez Vectrę.