Zgodę na udzielenie Fratrii 51 mln euro kredytu miał wyrazić Bank Pekao. Rzeczniczka Pekao, Marta Wałdoch, pytana przez nas, czy to prawda, odmówiła komentarzy powołując się na ogólną politykę instytucji dotyczącą udzielania informacji o klientach.
Udziałowcami Fratrii, która wcześniej zaprzeczała, że jest zainteresowana Radiem Zet są Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki kojarzony z senatorem Grzegorzem Biereckim, spółka Apella (wcześniej Media SKOK) oraz publicyści prawicowi Jacek i Michał Karnowscy.
Firma wydaje takie tytuły jak tygodniki „W Sieci" i „ABC". Należą do niej także portale wPolityce.pl, wNas.pl i wGospodarce.pl oraz telewizja wPolsce.pl.
Oprócz Fratrii, wśród podmiotów zainteresowanych przejęciem radiowej stacji wymieniane są Agora, wydawca „Gazety Wyborczej", Platforma Mediowa Point Group, właściciel tygodnika „Wprost", a także ZPR Zbigniewa Benbenka oraz Grupa Cyfrowy Polsat.
Czech Media Invest do tej pory nie potwierdził oficjalnie, że sprzedaje Radio Zet, ale w Eurozecie, spółce prowadzącej stację mówi się o tym dość otwarcie. Rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł z pytaniami odsyła do CMI.