Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.10.2019 05:00 Publikacja: 18.10.2019 05:00
Foto: materiały prasowe
Natomiast powody do zadowolenia mieli akcjonariusze Klabatera – studia, które we wtorek zadebiutowało na NewConnect, ale notowania przez dwa dni nie mogły ruszyć. W czwartek udało się wreszcie zrównoważyć podaż i popyt: po południu kurs rósł (przy najwyższych na NewConnect obrotach) o 160 proc., do 8,3 zł. Oznacza to wycenę całej spółki na niemal 60 mln zł. Pierwszą autorską premierę ma ona jeszcze przed sobą. Będzie to gra „Crossroads Inn", która zadebiutuje 23 października. Klabater jest 33. spółką z tej branży notowaną na warszawskim parkiecie – w tym 9 studiów jest na rynku głównym. W najbliższych miesiącach dołączy do nich Games Operators, 1C Entertainment oraz Gaming Factory, które w czwartek potwierdziło plany giełdowe. Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory, informuje, że celem jest debiut w przyszłym roku. Studio zaprezentowało też strategię. Zakłada produkcję własnych tytułów oraz wydawanie w ciągu roku około dziesięciu gier. Aktualnie na platformie Steam znajduje się około 20 autorskich projektów Gaming Factory. Spółka współpracuje z 20 zespołami deweloperskimi. Jednym z nich jest Ultimate Games, które w lipcu tego roku przeniosło swoje notowania z NewConnect na rynek główny.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas