Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Natomiast powody do zadowolenia mieli akcjonariusze Klabatera – studia, które we wtorek zadebiutowało na NewConnect, ale notowania przez dwa dni nie mogły ruszyć. W czwartek udało się wreszcie zrównoważyć podaż i popyt: po południu kurs rósł (przy najwyższych na NewConnect obrotach) o 160 proc., do 8,3 zł. Oznacza to wycenę całej spółki na niemal 60 mln zł. Pierwszą autorską premierę ma ona jeszcze przed sobą. Będzie to gra „Crossroads Inn", która zadebiutuje 23 października. Klabater jest 33. spółką z tej branży notowaną na warszawskim parkiecie – w tym 9 studiów jest na rynku głównym. W najbliższych miesiącach dołączy do nich Games Operators, 1C Entertainment oraz Gaming Factory, które w czwartek potwierdziło plany giełdowe. Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory, informuje, że celem jest debiut w przyszłym roku. Studio zaprezentowało też strategię. Zakłada produkcję własnych tytułów oraz wydawanie w ciągu roku około dziesięciu gier. Aktualnie na platformie Steam znajduje się około 20 autorskich projektów Gaming Factory. Spółka współpracuje z 20 zespołami deweloperskimi. Jednym z nich jest Ultimate Games, które w lipcu tego roku przeniosło swoje notowania z NewConnect na rynek główny.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?