Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Na początek czerwca planujemy zastrzyk kapitału do spółki: planujemy sprzedać nawet do 12 proc. akcji Vee, posiadanych obecnie przez Vee Ventures, i skonwertować to na pożyczkę kapitałową dla grupy Vee – informuje Dawid Wójcicki, prezes Vee. Niedawno spółka poinformowała o kontrakcie z Energą. Podkreśla, że to dla grupy krok milowy w planie zakładającym sprzedaż tzw. pudełek korporacyjnych, czyli gotowych, skalowalnych produktów z sektora automatycznej obsługi klienta. – Po sukcesie wdrożenia w Enerdze zaczynamy notować rekordowe poziomy wskaźnika MPC (obsłużonych miesięcznie przez hosty minut rozmów – red.). Mamy dużo projektów rozwojowych, gdzie inwestycje szybko wrócą w postaci zysków – mówi prezes. Twierdzi, że nie brakuje inwestorów, którzy już na tym etapie chcieliby przejąć pakiet kontrolny w Vee. – Jednak najwięksi akcjonariusze i założyciele jeszcze długo nie zamierzają sprzedawać spółki. Wierzymy, że po tym jak pokażemy narastające zyski z masowej automatyzacji, wycena Vee będzie na zupełnie innym poziomie niż dziś – mówi Wójcicki. Świeży kapitał w Vee ma pomóc szybciej rozwinąć rozwiązania pudełkowe, hosty głosowe dla mniejszych firm (np. dla klinik lekarskich) i korporacji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?