Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com oraz e-Prenumeraty Parkiet Inwestor w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.
Kliknij i poznaj warunki
PGNiG odrzuciło wszystkie roszczenia Gazpromu dotyczące firmy EuRoPol Gaz (należy do niej polski odcinek gazociągu jamalskiego), określone w wezwaniu do arbitrażu wystosowanym przez Rosjan na początku lutego. Polski koncern jako powód podał względy merytoryczne i proceduralne. Na czym konkretnie one polegają, nie ujawniono. Gazprom żąda, aby PGNiG uznało m.in. jego prawo jako akcjonariusza do otrzymania dywidend z zysków EuRoPol Gazu. Ponadto domaga się przysługujących mu praw wynikających z zasad nadzoru korporacyjnego i powołanym przez niego członkom zarządu. Pozwanym jest też EuRoPol Gaz. PGNiG już kilka tygodni temu uznało żądania Gazpromu za całkowicie bezzasadne. Przekonuje, że wykonuje prawa i obowiązki akcjonariusza zgodnie z przepisami. Zwróciło też uwagę, że decyzje dotyczące podziału zysku podejmuje walne zgromadzenie EuRoPol Gazu.
Promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com oraz e-Prenumeraty Parkiet Inwestor w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.
Kliknij i poznaj warunki