Projekt położony w województwie kujawsko-pomorskim jest już drugim, po farmie Rajgród, który otrzymał koncesję w rekordowym czasie ok. 11 miesięcy od momentu zamknięcia finansowego.
Turbiny dla obu farm wyprodukowane zostały przez firmę Siemens. Obie farmy o łącznej mocy 66,7 MW pozwolą zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne ponad 95 tys. gospodarstw domowych w Polsce ograniczając jednocześnie roczną emisję dwutlenku węgla nawet o 160 tys. ton.
– Jesteśmy dziś jedną z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku OZE, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować nasze projekty w najbardziej optymalny sposób. Efektywne rozpoczęcie operacji na obu farmach wiatrowych w zaledwie 11 miesięcy od zamknięcia finansowania to dowód skuteczności i najlepszych kompetencji naszego zespołu – podkreśla Zbigniew Prokopowicz, prezes Polenergii.
Obecnie, Polenergia jest w trakcie realizacji farmy wiatrowej Skurpie o mocy 44 MW w województwie warmińsko-mazurskim. Jej uruchomienie planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.
Wyżej wymienione projekty dołączą do wiatrowego portfolio Polenergii, w którym są już lądowe farmy wiatrowe Łukaszów 34 MW, Modlikowice 24 MW i Puck 22 MW.