- Firma występuje w Davos w randze Partnera Branżowego – czytamy w komunikacie. - Prezes Zarządu Grupy Azoty, Paweł Jarczewski oraz wiceprezes Krzysztof Jałosiński poruszą kluczowe kwestie globalne związane z bezpieczeństwem żywności i energii. Poza tym – co ważne – mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi ekspertami obecnymi na Forum. Będą oni mieli również dostęp do wyjątkowych danych i analiz, kluczowych przy podejmowaniu strategicznych decyzji na szczeblu międzynarodowym.

Celem odbywających się w Davos spotkań będzie omówienie obszarów współpracy w zakresie rolnictwa, bezpieczeństwa żywności, energii oraz zrównoważonego rozwoju. Jarczewski zapewnia, że jego firma uczestnicząc w spotkaniach liczy na rozwój działalności w Europie i poza nią.

Światowe Forum Ekonomiczne zapewnia nam doskonałą platformę do dzielenia się najlepszymi praktykami w branży oraz możliwość dołączenia do rozmów o najważniejszych problemach globalnych. - Jako przedstawiciel jednej z największych polskich firm, szczególnie czekam na debatę na temat wpływu kryzysu na Ukrainie na bezpieczeństwo żywności i energii w tej części Europy – dodaje prezes. - Chciałbym porozmawiać również o tym, jak doświadczenia Polski w zakresie reform gospodarczych i rozwoju mogą być stosowane do realizacji celów zrównoważonego rozwoju na świecie.

Azoty umacniając swoją pozycję jako jeden z największych producentów chemii i nawozów w Europie, chce zbadać w Davos możliwości w zakresie współpracy z partnerami międzynarodowymi.