Na koniec czerwca dzienna produkcja tego surowca wyniosła 10,3 mln stóp sześc. i była zgodna z wcześniejszymi założeniami. Spółka pozytywnie zaskoczona jest za to uzyskanymi ilościami kondensatu (tzw. lekka ropa naftowa), gdyż pozyskano go więcej niż pierwotnie szacowano. Obecnie firma wydobycie prowadzi z dwóch odwiertów o nazwach: Moftinu-1003 i Moftinu-1007. W związku z pozytywnymi wynikami dotychczasowych prac podjęto działania zmierzające do uruchomienia produkcji z trzeciego odwiertu Moftinu-1000. Całość pozyskiwanego gazu Serinus Energy sprzedaje na podstawie umowy zawartej jeszcze w ubiegłym roku z firmą Vitol.

Obecnie na części obszaru objętego rumuńską koncesją Satu Mare trwają badania sejsmiczne 3D. Jest to teren obejmujący 148 km kw. zlokalizowany na północ od pola Moftinu, posiadającego już sejsmikę 3D. Serinus Energy spodziewa się, że nowe badania pozwolą zidentyfikować kolejne złoża, które mogłyby się stać celem dla przyszłych odwiertów poszukiwawczych.

Spółka poinformowała również, że ponowne uruchomienie wydobycia ropy naftowej z pola Chouech Es Saida znajdującego się w południowej Tunezji postępuje zgodnie z planem. Właśnie rozpoczęto tam rekonstrukcję pierwszego odwiertu o nazwie CS-3. Prace z tym związane mają potrwać dwa tygodnie. Po ich zakończeniu powinna ruszyć produkcja. Następnie prace rekonstrukcyjne będą przeprowadzone kolejno na pozostałych trzech odwiertach. Planuje się, że do końca sierpnia z wszystkich będzie już prowadzone wydobycie. TRF

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/serinus_energy