Tymczasem jeszcze w połowie stycznia można było je kupić po mniej niż 0,3 zł. Od tego czasu walory spółki niemal co sesję mocno zyskiwały na wartości. Należy też zauważyć, że ostatnio po tak wysokich cenach jak obecnie handlowano papierami firmy cztery lata temu.
Rosnący kurs poparty jest wielomilionowymi obrotami, co jak na Serinus Energy jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Duże zainteresowanie na ra-zie nie znajduje odzwierciedlenia w publikowanych przez spółkę komunikatach. Ostatni z nich pojawił się 18 stycznia. Informowano w nim o kontynuowaniu prac poszukiwawczo-wydobywczych w Rumunii, a konkretnie o rozpoczęciu wykonywania odwiertu Moftinu-1008. Planowane prace mają doprowadzić do przewiercenia pięciu tzw. gazonośnych formacji piaskowców, z których trzy są obecnie eksploatowane poprzez odwiert Moftinu-1007. W praktyce może to oznaczać istotny wzrost wydobycia błękitnego paliwa. Serinus Energy zapowiedział, że w przypadku uzyskania pomyślnego wyniku prac, wykonany otwór zostanie uzbrojony, opróbowany i włączony do eksploatacji poprzez połączenie go rurocią-giem z zakładem przerobu gazu Moftinu, skąd może trafiać do rumuńskiej sieci.
W tym kontekście warto zwrócić uwagę, że w ostatnich tygodniach istotnie wzrosły ceny gazu i ropy. To z kolei może spowodować znaczącą poprawę wyników grupy. Dane z końca września mówią o średnim dziennym wydobyciu Serinus Energy sięgającym ponad 2,4 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy), przy kosztach wynoszących zaledwie 8,96 USD za boe. Są to dane zbiorcze dotyczące eksploatacji złóż w Rumunii i Tunezji. TRF
Notowania akcji na stronie: www.parkiet.com/spolka/serinus_energy