Dolar, metale szlachetne i Azja skupiają uwagę rynków

Banki centralne, z Fedem na czele, będą znów w czerwcu odgrywały pierwszoplanową rolę na rynku. To siłą rzeczy kieruje uwagę w stronę dolara, a także metali szlachetnych. Giełda? Uwaga głównie na Azję.

Publikacja: 04.06.2023 21:00

Dolar, metale szlachetne i Azja skupiają uwagę rynków

Foto: AdobeStock

Tym razem powiedzenie „sell in may and go away” nie do końca się sprawdziło, czego też spodziewali się eksperci biorący udział w typowaniu portfeli foreksowych dla „Parkietu”. Nerwowo na rynkach zrobiło się dopiero w drugiej połowie ubiegłego miesiąca. Części typujących nie przeszkodziło to w uzyskaniu dodatnich stóp zwrotu. Niemniej jednak końcówka miesiąca zmąciła spokój rynkowy. W efekcie rynek jest dzisiaj podzielony: część widzi szklankę do połowy pełną, część do połowy pustą.

Skupieni na dolarze, ale zgody brak

Co do jednego eksperci są zgodni. To znów banki centralne będą rozdawać karty na rynku. Oczy będą zwrócone przede wszystkim na Fed. Jeszcze na początku maja, po ostatnim posiedzeniu Rezerwy Federalnej, panowało przekonanie, że wstrzyma się ona z kolejnymi podwyżkami stóp. Optyka od tego czasu się zmieniła i coraz głośniej zaczyna się mówić o jeszcze jednej podwyżce. Rozdźwięk oczekiwań widać w typach ekspertów. Prawie wszyscy w czerwcu stawiają na pary walutowe, w których występuje dolar, jednak oczekiwane kierunki zmian już nie są spójne.

– Spadająca inflacja w Europie, pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie i możliwość jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych przez Fed umocniła dolara. Dwa z trzech wymienionych czynników nie mają jednak trwałego charakteru, stąd po silnym spadku w maju, teraz EUR/USD powinien odzyskiwać siły. Pytanie tylko, czy stanie się to już w czerwcu, czy dopiero w lipcu – mówi Marcin Kiepas z firmy Tickmill, który liczy na wzrost pary EUR/USD, podobnie jak Rafał Sadoch z BM mBanku. – Dolar ma za sobą dobry okres związany z odsunięciem perspektywy obniżek stóp. Łagodny przekaz amerykańskich bankierów centralnych może spowodować korektę amerykańskiej waluty – mówi Sadoch.

Przeciwny kierunek obstawia Łukasz Zembik z Oanda TMS Brokers.

– Dolar ma jeszcze przestrzeń do umocnienia, choć aprecjacja trwa od początku maja. Dużo będzie zależeć od danych, ale jeśli te pokażą, że inflacja nie zwalnia, a dane z gospodarki nie wysyłają sygnałów ochłodzenia (głównie z rynku pracy), wówczas będą rosły oczekiwania na podwyżki o 25 pkt baz. przez Fed w czerwcu. Na ten moment rynek wycenia taki scenariusz na ponad 60 proc. – zauważa Zembik.

Różne podejście do tego samego tematu widać też w przypadku złotego w zestawieniu z dolarem. Dwóch ekspertów oczekuje spadku pary USD/PLN, dwóch wręcz przeciwnie: wzrostu.

– Impet umocnienia złotego w drugiej części maja wyparował. Dolar z nawiązką odrobił wiosenne straty w relacji do głównych walut. Cezurą może być połowa czerwca, gdy zbiegną się posiedzenie Fed i wyrok TSUE. Zwrot w postrzeganiu zamierzeń Fed i stonowanie oczekiwań odnośnie do przyszłych cięć mogą być radykalne i ponownie zagrozić USD – mówi Bartosz Sawicki w firmy Cinkciarz.pl, który jest byczo nastawiony w stosunku do złotego. W naszą walutę w czerwcu nie wierzy m.in. Andrzej Kiedrowicz z PKO BP. – Wzrost oczekiwań rynkowych na obniżki stóp procentowych w Polsce w II połowie roku kontrastuje ze wzrostem oczekiwań na utrzymywanie stóp procentowych Fed na mocno restrykcyjnym poziomie do końca roku. Dodatkowo na złotym może zaciążyć niekorzystny dla sektora bankowego wyrok TSUE – twierdzi.

Jeśli już szukać jakiejś zgodności ekspertów w odniesieniu do par walutowych, to jest to oczekiwany spadek USD/JPY. – Fed najprawdopodobniej nie podniesie stóp procentowych w czerwcu i zniesienie limitu zadłużenia powinno wpłynąć na spadek rentowności w USA. USD/JPY jest najmocniej skorelowaną parą z amerykańskimi rentownościami, a dodatkowo mocniejsze dane PKB z Japonii sugerują, że BoJ może szukać podstaw do zmiany swoich wytycznych w polityce monetarnej, choć jednocześnie jest jeszcze za wcześnie na wyjście z programu kontroli krzywej rentowności oraz na podwyżki stóp procentowych – mówi Michał Stajniak, analityk XTB.

Wśród typów walutowych na czerwiec nie zabrakło też najgorętszej ostatnio waluty, czyli liry tureckiej. Eksperci nadal spodziewają się jej słabości. – Ponowny wybór Erdogana na prezydenta Turcji i kontynuacja dotychczasowej polityki ekonomicznej będą sprzyjać ponownemu osłabieniu tureckiej liry po względnym okresie stabilności w ostatnich miesiącach – mówi Michał Krajczewski z BM BNP Paribas, który obstawił wzrost pary USD/TRY.

Czytaj więcej

Eksperci stawiają na wynikowych prymusów

Czas złota i srebra

Większa zgoda wśród ekspertów panuje, jeśli chodzi o typy dotyczące surowców i towarów. Na pierwszy plan wysuwają się metale szlachetne, które zdaniem typujących mają zyskiwać na wartości. W złoto wierzy m.in. Marek Rogalski z DM BOŚ. – Korekta dolara może pozwolić na próbę powrotu cen kruszcu ponad poziom 2 tys. USD. Dodatkowym wsparciem może okazać się dyskusja wokół utrzymującej się wysokiej inflacji na świecie – twierdzi Rogalski. Rynek oczekuje jednak nie tylko wzrostu cen złota, ale także i srebra. – W kontekście samego srebra odnotowywane jest zwiększone zainteresowanie metalem powiązane z jego możliwym wykorzystaniem w technologiach związanych z transformacją energetyczną na rynku metali szlachetnych – twierdzi Mateusz Namysł z Santander BM.

Azja kusi i straszy

Jeśli chodzi o typy związane z rynkiem giełdowym, to uwaga ekspertów skupiła się na indeksach azjatyckich. I tutaj jednak nie ma zgody co do kierunku zmian. Na Hang Seng stawia Kamil Cisowski z DI Xelion. – Hang Seng wszedł w maju w strefę skrajnego wyprzedania, naruszając granicę bessy. Zbliżamy się do punktu, w którym pesymizm dotyczący sytuacji gospodarczej w Chinach i relacji amerykańsko-chińskich sięga zenitu, na obu tych płaszczyznach widzimy szansę na szybką poprawę – mówi Cisowski. Spadki, tyle że indeksu Kospi, obstawia z kolei Sobiesław Kozłowski z Noble Securities. – Tegoroczny wzrost koreańskiego indeksu przyjął formę klina, prawdopodobnie składającego się na drugi i zarazem końcowy etap wzrostowego odreagowania trwającego na globalnych rynkach od października ubiegłego roku. W tym układzie pojawia się szansa na rozpoczęcie ruchu niwelującego całą wspomnianą zwyżkę – twierdzi Kozłowski.

Nasz rynek pojawia się jedynie u Łukasza Wardyna z CMC Markets. Stawia on na wzrost indeksu WIG20. – Jeżeli uznać, że rok 2024 będzie w kraju już względnie normalnym rokiem dla gospodarki, a obniżki stóp procentowych pobudzą konsumentów i producentów, to właśnie teraz jest czas na dyskontowanie takiej sytuacji przez inwestorów. Przy braku negatywnych niespodzianek z rynków zagranicznych trudno będzie liczyć na zwiększoną podaż polskich akcji – mówi Wardyn.

Zapowiedź emocji

Rozbieżność w czerwcowych typach dobrze wróży emocjom związanym z rywalizacją ekspertów. W maju najlepiej poradził sobie Michał Krajczewski z BM BNP Paribas. Jego typy dały zarobić 3,7 proc. To zasługa przede wszystkim krótkiej pozycji na rynku platyny oraz obstawienie spadku indeksu CAC 40.

Portfele na kolejny miesiąc

Czerwcowe prognozy 12 ekspertów dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Łukasz Wardyn, CMC Markets

USD/PLN

Ostatnie komentarze przedstawicieli RPP wyraźnie sygnalizują chęć (presję?) choćby symbolicznego obniżenia stóp procentowych w tym roku i to pomimo że odległość do celu inflacyjnego pozostanie przecież bardzo duża. Dezinflacja, która w końcu pojawiła się również w Polsce, wraz ze wspomnianymi komentarzami RPP to dobry powód do prawdopodobnie chwilowego osłabienia PLN. Jednak dopóki na światowych rynkach będzie spokojnie, dopóty złoty powinien utrzymywać tendencję wzrostową. Wejście: 4,295. Cel: 4,11. SL: 4,35.

Złoto

Po ustanowieniu trzeciego szczytu w okolicach 2070 USD i braku wyjścia w zdecydowaną hossę, ceny przebywają w zasłużonej korekcie. Może być ona jeszcze głębsza, jednak krótkoterminowi spekulanci przy obecnych poziomach będą szukali okazji do ponownego testu ostatniego maksimum. Sytuacja fundamentalna na rynku pozostaje bez zmian. Wejście: 1960. Cel: 2200. SL: 1920.

WIG20

Polska giełda przestała być mocna i długoterminowa przepaść w stosunku do innych rynków pozostaje faktem. Jednak jeżeli uznać, że 2024 r. będzie w kraju już względnie normalnym rokiem dla gospodarki, a obniżki stóp procentowych pobudzą konsumentów i producentów, to właśnie teraz jest czas na dyskontowanie takiej sytuacji przez inwestorów. Przy braku negatywnych niespodzianek z rynków zagranicznych trudno będzie liczyć na zwiększoną podaż polskich akcji. Wejście: 1873. Cel: 2016. SL: 1800.

Marcin Kiepas, Tickmill

EUR/USD

Spadająca inflacja w Europie, pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie i możliwość jeszcze jednej podwyżki stóp proc. przez Fed umocniły dolara. Dwa z trzech wymienionych czynników nie mają jednak trwałego charakteru, stąd po silnym spadku w maju teraz EUR/USD powinien odzyskiwać siły. Pytanie tylko, czy stanie się to już w czerwcu, czy dopiero w lipcu. Wejście: 1,066. Cel: 1,105. SL: 1,054.

Miedź

Sytuacja na wykresie miedzi i perspektywa pojawienia się kolejnych rozczarowujących danych z Chin sugerują, że na początku czerwca ceny miedzi jeszcze przebiją niedawny dołek. Z drugiej strony siła trendu spadkowego słabnie, przez co wzrasta ryzyko zmiany tendencji lub większej wzrostowej korekty. Należy szukać okazji do kupna. Wejście: 7815. Cel: 8815. SL: 7556.

Nikkei

Japoński rynek akcji był hitem maja. I jakkolwiek hossa w Japonii powinna być kontynuowana, to po pięciu kolejnych wzrostowych miesiącach teraz rośnie ryzyko realizacji zysków. Cel: 29500. SL: 31700.

Rafał Sadoch, BM mBanku

EUR/USD

Dolar ma za sobą dobry okres związany z odsunięciem perspektywy obniżek stóp. Łagodny przekaz amerykańskich bankierów centralnych może spowodować korektę amerykańskiej waluty.

Złoto

Nawet jeśli Fed w czerwcu podniesienie stopy, możemy być świadkami dość krótkiego okresu do przejścia do obniżek. Złoto może szczególnie pozytywnie zareagować, jeśli Fed nie zdecyduje się na podwyższenie kosztu pieniądza.

Nasdaq 100

Wzrost popytu związany ze sztuczną inteligencją powinien dalej napędzać wzrosty spółek technologicznych.

Michał Krajczewski, BM BNP Paribas Bank Polska

USD/TRY

Ponowny wybór Erdogana na prezydenta Turcji i kontynuacja dotychczasowej polityki ekonomicznej będą sprzyjać ponownemu osłabieniu tureckiej liry po względnym okresie stabilności w ostatnich miesiącach. Cel: 25. SL: 20.

Miedź

Spadkowy trend na szerokim indeksie surowców oraz słabość gospodarki chińskiej mogą sprzyjać kontynuacji trendu spadkowego cen miedzi. Negatywnym sygnałem technicznym jest też spadek notowań kontraktu poniżej bariery 3,70, co może otwierać drogę do dalszej zniżki w kierunku ubiegłorocznych minimów. Cel: 3,45. SL: 3,80.

S&P/TSX

Indeks kanadyjskiej giełdy zachowywał się w ostatnim miesiącu relatywnie słabo, za czym stała słabość notowań surowców oraz sektora finansowego, które mają dominujący udział, podczas gdy inwestorzy na świecie interesowali się sektorem technologicznym. TSX dotarł jednak w pobliże wsparcia przy 19,5 tys. pkt, co w połączeniu z wyprzedaniem obserwowanym na wskaźnikach może sygnalizować odbicie. Cel: 20 500. SL: 19 000.

Kamil Cisowski, DI Xelion

EUR/TRY

Gwałtowne powyborcze osłabienie liry jest w naszej ocenie zaledwie zapowiedzią tego, co czeka nas w dalszej części roku. Rezerwy walutowe Turcji są na wyczerpaniu, oczekujemy do końca roku załamania kursu. Największym ryzykiem pozycji jest oczywiście interwencja, zapewne jedna z ostatnich, zanim turecka waluta wpadnie w spiralę spadkową. Nie wydaje się, by werbalne próby uspokojenia nastrojów przez Erdogana przekonywały kogokolwiek – ponad 200 mld USD wydanych na obronę kursu przez ostatnie półtora roku faktycznie mogło działać, słowa z pewnością okażą się zbyt słabe, a radykalnego przełomu w tureckiej polityce pieniężnej nie spodziewamy się, zanim sytuacja nie stanie się krytyczna.

Gaz

Zmienność notowań gazu pozostaje bardzo wysoka, natomiast zachowanie jego cen w ostatnim czasie sugeruje naszym zdaniem, że po korekcie w drugiej połowie maja możemy zobaczyć wyraźne wybicie w górę i atak na marcowe szczyty. Uwaga wielu inwestorów cały czas pozostaje po stronie popytu, który faktycznie wygląda nieciekawie, natomiast ubiegły miesiąc przyniósł kolejne sygnały, że na rynku amerykańskim rozpoczęło się dostosowanie podaży. Liczba wierceń zaczęła gwałtownie spadać, jakikolwiek impuls popytu (np. zapowiedź fali upałów) może w tej sytuacji spowodować gwałtowne wybicie w górę. Cel: 3,0.

Hang Seng

Hang Seng wszedł w maju w strefę skrajnego wyprzedania, naruszając granicę bessy. Zbliżamy się do punktu, w którym pesymizm dotyczący sytuacji gospodarczej w Chinach i relacji amerykańsko-chińskich sięga zenitu, na obu tych płaszczyznach widzimy szansę na szybką poprawę. Nie trzeba w tej kwestii wiele, być może wystarczą lepsze miesięczne dane z gospodarki lub nawet symboliczne gesty dyplomatyczne w stronę Chin ze strony administracji prezydenta Bidena, ale liczymy przede wszystkim na jakąkolwiek reakcję władz na sygnały, że po chwilowym pocovidowym ożywieniu wzrost zaczyna znowu słabnąć.

Marek Rogalski, DM BOŚ

USD/JPY

Nieco ryzykowna strategia, ale rynek nazbyt poszedł w maju w dolara, a w połowie czerwca mamy ciekawe wydarzenia. Fed nie zmieni już stóp, ale to BoJ może być w centrum uwagi, jeżeli dokona zmian w programie YCC (kontroli krzywej rentowności).

Złoto

Korekta dolara może pozwolić na próbę powrotu cen kruszcu ponad poziom 2 tys. USD. Dodatkowym wsparciem może okazać się dyskusja wokół utrzymującej się wysokiej inflacji na świecie.

Euro Stoxx Banks

Sytuacja robi się ciekawa. Sektor może zacząć się ponownie obawiać skutków nazbyt restrykcyjnej polityki banków centralnych na świecie. Interesująca może być reakcja po czerwcowym posiedzeniu EBC, gdyby został utrzymany po nim dość „jastrzębi” przekaz.

Sobiesław Kozłowski, Noble Securities

USD/HUF

Brak KPO, napięta sytuacja budżetowa czy bardzo słabe saldo bilansu obrotów bieżących tworzą otoczenie do osłabienia forinta węgierskiego, czemu dodatkowo sprzyja umocnienie USD (jastrzębi Fed).

Srebro

Rosnące ryzyko lepkiej inflacji i poszukiwanie w ujęciu globalnym bezpieczeństwa w najbliższych miesiącach sprzyjają długiej pozycji w srebrze. Niski poziom strachu to dogodne otoczenie do akumulacji złota czy właśnie srebra, które charakteryzuje się większą zmiennością niż złoto. SL: 21,19.

KOSPI

Tegoroczny wzrost koreańskiego indeksu przyjął formę klina, prawdopodobnie składającego się na drugi i zarazem końcowy etap wzrostowego odreagowania trwającego na globalnych rynkach od października ubiegłego roku. W tym układzie pojawia się szansa na rozpoczęcie ruchu niwelującego całą wspomnianą zwyżkę.

Bartosz Sawicki, Cinkciarz.pl

USD/PLN

Impet umocnienia złotego w drugiej części maja wyparował. Dolar z nawiązką odrobił wiosenne straty w relacji do głównych walut. Cezurą może być połowa czerwca, gdy zbiegną się posiedzenie Fedu i wyrok TSUE. Zwrot w postrzeganiu zamierzeń Fedu i stonowanie oczekiwań odnośnie do przyszłych cięć mogą być radykalne i ponownie zagrozić USD.

Ropa WTI

Odrodzenie dolara i obawy o siłę popytu w obliczu zadyszki chińskiej gospodarki sprowadziły kurs WTI w kierunku 65 USD. W rezultacie notowaniom ropy coraz bliżej do poziomów, które mogą wywołać reakcję OPEC+ lub skłonić USA do szybszej odbudowy mocno uszczuplonych rezerw strategicznych.

Hang Seng China Enterprises

W maju kontynuowano spadki potęgowane strachem, że chińska gospodarka po mocnym wejściu w rok zaczyna łapać zadyszkę. Notowania od styczniowego szczytu oddaliły się na przeszło 20 proc., wywołując falę komentarzy o końcu hossy. Skrajny pesymizm może być przedwczesny, gdyż indeks napotkał na silne wsparcie w okolicy 6050 pkt, wyznaczane przez dołek z marca 2022 r.

Andrzej Kiedrowicz, PKO BP

USD/PLN

Wzrost oczekiwań rynkowych na obniżki stóp procentowych w Polsce w II połowie roku kontrastuje ze wzrostem oczekiwań na utrzymywanie stóp procentowych Fedu na mocno restrykcyjnym poziomie do końca roku. Dodatkowo na złotym może zaciążyć niekorzystny dla sektora bankowego wyrok TSUE.

Cynk

Notowania cynku pozostają pod presją rosnącej podaży metalu i skokowo rosnących zapasów na londyńskiej giełdzie LME. Dodatkowo popyt na metal ogranicza niemrawe, postpandemiczne ożywienie chińskiej gospodarki.

Shanghai Composite

Chińskie spółki znajdują się pod presją powolnego ożywienia gospodarczego Chin, taniejącego juana oraz nasilających się napięć geopolitycznych powiązanych z Tajwanem.

Michał Stajniak, XTB

USD/JPY

Fed najprawdopodobniej nie podniesie stóp procentowych w czerwcu i zniesienie limitu zadłużenia powinno wpłynąć na spadek rentowności w USA. USD/JPY jest najmocniej skorelowaną parą z amerykańskimi rentownościami, a dodatkowo mocniejsze dane PKB z Japonii sugerują, że BoJ może szukać podstaw do zmiany swoich wytycznych w polityce monetarnej, choć jednocześnie jest jeszcze za wcześnie na wyjście z YCC oraz na podwyżki stóp procentowych. Cel: 135. SL: 143.

Srebro

Słabość kruszców najprawdopodobniej ulegnie odwróceniu, gdyż popyt na gotówkę nie będzie już taki duży. Dodatkowo rynkowe stopy procentowe powinny powoli spadać, a dolar tracić, co powinno zapewnić odbicie na rynku metali szlachetnych. Cel: 25. SL: 21,9.

Nikkei 225

Jen zaczyna rosnąć w siłę, a korelacja między indeksem na jeden jest niemal perfekcyjnie odwrotna. Dodatkowo jest potencjał do zmiany nastawienia BoJ, co mogłoby doprowadzić do wyraźnej wyprzedaży indeksów japońskich. Indeksy w Chinach pozostają pod presją słabnącej gospodarki, a istnieje również przestrzeń do spadków indeksów na Wall Street ze względu na możliwe wysysanie płynności po emisji nowego długu. Cel: 30 200. SL: 31 700.

Mateusz Namysł, Santander BM

USD/PLN

Różnica między poziomem inflacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi przy zmniejszającym się dysparytecie stóp procentowych uzasadnia zwiększone prawdopodobieństwo ruchu wzrostowego USD/PLN, co widzieliśmy już pod koniec maja.

Srebro

Zakładany wzrost awersji do ryzyka na rynkach powinien przełożyć się na większe zainteresowanie metalami szlachetnymi. W kontekście samego srebra odnotowywane jest zwiększone zainteresowanie metalem powiązane z jego możliwym wykorzystaniem w technologiach związanych z transformacją energetyczną. Cel: 30.

VIX

Zmienność indeksów znacznie spadła w ostatnich miesiącach, jednak biorąc pod uwagę wzrosty indeksów obserwowane w ostatnich tygodniach oraz oddziaływanie wyższych stóp procentowych oraz programu zmniejszania bilansu Fedu, prawdopodobny jest powrót zmienności na wyższe poziomy. Wyższą zmienność zapowiada zachowanie surowców przemysłowych. Cel: 26,3.

Łukasz Zembik, Oanda TMS Brokers

EUR/USD

Dolar ma jeszcze przestrzeń do umocnienia, choć aprecjacja trwa od początku maja. Dużo będzie zależeć od danych, ale jeśli te pokażą, że inflacja nie zwalnia, a dane z gospodarki nie wysyłają sygnałów ochłodzenia (głównie z rynku pracy), wówczas będą rosły oczekiwania do podwyżki o 25 pkt baz. przez Fed w czerwcu. Na ten moment rynek wycenia taki scenariusz na ponad 60 proc. prawdopodobieństwa, jest zatem jeszcze miejsce do bardziej jastrzębiego nastawienia. Cel: 1,053.

Ropa Brent

Ropa Brent w kwietniu została mocno przeceniona. W maju obserwowaliśmy odbicie z 71,5 USD do lekko powyżej 78 USD, po czym końcówka miesiąca przyniosła ponownie zrównanie się kursu z wielomiesięcznymi minimami. Zakładam, że OPEC wykona jakiś ruch, aby nie pozwolić cenom na dalszy spadek, dlatego też oczekuję odreagowania do poziomu 80 USD w czerwcu. Cel: 80.

Nasdaq 100

Z jednej strony nadzieje na pozytywne rozwiązanie tematu zadłużenia USA, a z drugiej euforia związana z dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji – te dwie rzeczy w dużej mierze odpowiadały za ostatni wzrost indeksu Nasdaq 100. Uważa się, że czerwiec może przynieść korektę spadkową. Od momentu startu ostatniego dużego impulsu wzrostowego (okolice połowy marca) na wykresie nie widać większego ruchu korekcyjnego, co zwiększa szanse na taki rozwój wydarzeń w najbliższej przyszłości. Dodatkowo rośnie prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki Fedu. Jeśli Rezerwa Federalna zdecyduje się jednak na kolejny ruch w górę, wówczas Wall Street może odebrać to negatywnie. Dodatkowo pozytywny scenariusz rozwiązania tematu zadłużenia USA został w dużej mierze wyceniony, co zwiększa prawdopodobieństwo spadków w kolejnych tygodniach. Cel: 13900.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty