EUR/USD
Wrzesień dla dolara był raczej wyjątkiem od reguły niż zmianą trendu. Szanse Bidena na wygraną powinny również ciążyć amerykańskiej walucie.
Cel: 1,20.
ropa WTI
Zmienność na rynku ropy jest raczej niewielka w ostatnich miesiącach, niemniej publikowane dane wciąż okazują się lepsze od prognoz, a skłonność poszczególnych krajów do przywracania obostrzeń raczej ograniczona.
Cel: 42 dolary za baryłkę.
S&P 500
Wrzesień powinien być tylko korektą w trendzie wzrostowym. Zachowawcze podejście jest jednak związane z wzrostem liczby zakażeń w sezonie jesienno-zimowym oraz zbliżającymi się wyborami w USA, które mogą zwiększać niepewność. Cel: 3500 pkt.
Marcin Sulewski
Santander Bank Polska
USD/MXN
Podtrzymuję typ sprzed miesiąca. Bank centralny Meksyku obciął stopy we wrześniu mniej od oczekiwań, co może sugerować jego wzrost obaw o kurs peso. Rynek może próbować testować, na jakie osłabienie waluty pozwoli bank centralny. Wejście: 22,69.
bawełna
Cena porusza się w powolnym trendzie wzrostowym. Notowania zawężają się i liczę na przyspieszenie ruchu w górę po przebiciu wrześniowego maksimum.
Wejście: 66,95. Stop loss: 63,3 centów za funt.
Dow Jones
Bieżąca korekta jest równa tej z czerwca i lipca i zakładam, że nie będzie wydłużona. Uważam, że spadki mogą zostać wykorzystane do kupna akcji, bowiem perspektywy gospodarcze nie pogorszyły się istotnie. Stop loss: 26498 pkt. Cel: 29180 pkt.
Marek Rogalski
DM BOŚ
USD/RUB
Tryb risk-off, będący wypadkową wielu globalnych czynników, nie pomoże rublowi, któremu dodatkowo mogą też szkodzić lokalne tematy.
Wejście: 77,00. Stop loss: 75,30.
ryż
Utrzymuję typ z ubiegłego miesiąca. Ceny ryżu nadal mają szansę na odreagowanie po dużych spadkach z czerwca. Jest to rynek niepodlegający globalnym nastrojom.
Stop loss: 11,50 USD/cwt.
Hang Seng China Ent.
Utrzymuję typ z ubiegłego miesiąca. Indeks chińskich spółek od pewnego czasu zachowuje się słabo,
a trudne relacje z USA będą tylko eskalować sytuację.
Stop loss: 10 200 pkt.
Cel: 8300 pkt.
Sobiesław Kozłowski
Noble Securities
USD/SEK
Sygnalizowane osiągnięcie odporności stadnej w Szwecji bez lockdownu pozytywnie wyróżnia perspektywy tej gospodarki i sprzyja zaufaniu do SEK. Ponadto kraje nordyckie preferujące społeczny dystans są lepiej przygotowane na ewentualną drugą falę zachorowań. SL: 9,21.
złoto
W ostatnich tygodniach m.in. umocnienie USD i pozytywne odczyty PMI przemysłu sprzyjały realizacji zysków na złocie. Jednakże zmiana celu inflacyjnego Fedu na średni sygnalizuje dłuższy okres z luźną polityką banku.
Stop loss: 1844 dolary za uncję.
S&P 500
Dotychczasowy kształt wrześniowej korekty (zygzak ABC) daje szansę na ponowienie zwyżek, a jednocześnie schłodzone w tym czasie nastroje przestają wysyłać kontrariańskie ostrzeżenia.
Cel: 3580 pkt. Stop loss:
3208 pkt.
Bartosz Sawicki
TMS Brokers
GBP/CHF
We wrześniu rynek powrócił do mocnej wyceny braku porozumienia i chaotycznego brexitu, co jest szansą na rajd ulgi dla funta. Frank wyczerpał cierpliwość władz monetarnych do swojej siły.
bawełna
Plany zwiększenia strategicznych rezerw surowców przez Chiny i perspektywa słabszego dolara to czynniki przemawiające za kontynuacją wzrostów z III kwartału.
STOXX Europe 600
Powrót do radykalnych restrykcji i zamrożenia gospodarek jest mało prawdopodobny, co sprawia, że schłodzenie nastrojów inwestycyjnych nadal należy postrzegać w kategoriach korekty.
Andrzej Kiedrowicz
analityk
EUR/USD
Euro może się znaleźć pod presją ze względu na drugą falę pandemii, która obecnie przetacza się przez Europę, i obawy, że ożywienie gospodarcze w strefie euro może zostać z tego powodu zniwelowane. Dolar zaś czerpie korzyści z popytu na bezpieczną przystań.
ropa WTI
Wzrost podaży państw OPEC wraz z zahamowaniem wzrostu globalnego popytu na surowiec może być czynnikiem zapalnym do załamania się kursu ropy naftowej, tkwiącego od trzech miesięcy w konsolidacji w pobliżu poziomu 40 dolarów za baryłkę.
CAC 40
Francuski indeks może się znów znaleźć pod presją przez drugą falę pandemii przetaczającą się przez kraj, w którym gwałtownie rosnąca liczba zakażeń ponownie rozpaliła obawy inwestorów przed jej wpływem na hamujące ożywienie gospodarcze.