Waga w normie
PadFone Infinity jest bardzo solidnie wykonanym urządzeniem: ma aluminiową szczotkowaną budowę, która jednak nie czyni go cięższym od standardowych smartfonów i tabletów. Waga smartfonu, 141 g, utrzymuje się w przeciętnej rynkowej, stacja dokująca zaś waży 530 g. Razem są tylko o niespełna 20 g cięższe od pełnowymiarowego iPada. Zarówno ekran smartfonu, jak i stacji dokującej pokryte zostały powłoką redukującą widoczność odcisków palców.
Smartfon połączony z tabletem jako stacją dokującą – oto najbardziej namacalny przykład unifikacji, która dotknęła rynku mobilnego.
Żyjemy w czasach urządzeń przejściowych. Mamy więc tablety, do których dodawane są klawiatury, oraz laptopy, które wyposażane są w ekrany dotykowe. Tych ostatnich można też coraz częściej używać jak tabletów, co umożliwia specjalna konstrukcja wyświetlacza.
Firma Asus, numer pięć na światowym rynku komputerów PC, pokazała jeszcze inny przykład hybrydy. Chodzi o smartfon, który po wstawieniu do specjalnie skonstruowanej stacji dokującej staje się tabletem. Trzeba przyznać, że to jedna z najoryginalniejszych propozycji na rynku, w dodatku trzymająca najwyższe parametry techniczne.
Smartfon, będący główną częścią PadFone Infinity, wyposażony jest w duży, pięciocalowy ekran full HD w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest mocny procesor Qualcomm Snapdragon 600, a pojemność pamięci to 64 GB. Urządzenie ma kamerę o rozdzielczości 15?Mpix, którą robi zdjęcia z prędkością ośmiu klatek na sekundę i nagrywa wideo w trybie 1080p Full HD. Optyka urządzenia pozwala na uzyskiwanie ostrych ujęć nawet przy niewielkiej ilości światła. Kiedy umieścimy smartfon w zagłębieniu stacji dokującej (PadFone Infinity Station), urządzenie przeistacza się w 10-calowy tablet, który jednak nie może działać samodzielnie.