Oszczędności lokuję w...
dywersyfikuję źródła, w banku też.
Giełda kojarzy mi się z...
fascynującym miejscem spotkań popytu i podaży, na które oddziałują różne, czasami nieprzewidywalne siły.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
Aktualizacja: 17.02.2017 20:25 Publikacja: 02.05.2012 06:00
Katarzyna Rutkowska, prezes AC Fot. k. kamiński
Foto: Archiwum
Oszczędności lokuję w...
dywersyfikuję źródła, w banku też.
Giełda kojarzy mi się z...
fascynującym miejscem spotkań popytu i podaży, na które oddziałują różne, czasami nieprzewidywalne siły.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
nie mam pod ręką szklanej kuli :), jednak w wymiarze racjonalnym, zakładając, że będziemy częściej poruszać się w tempie dwa kroki do przodu, jeden do tyłu, to obstawiam jakieś 30–50 proc.
... a za euro zapłacimy...
do tego czasu będziemy już w strefie euro.
Najlepsza i najgorsza inwestycja w życiu to...
inwestycje z 2007 roku.
Aby stwierdzić „wystarczy", na bankowym koncie trzeba zgromadzić...
trudno o jednoznaczną odpowiedź dla wszystkich – to zależy od potrzeb. Smutne byłoby jednak życie, gdyby to stanowiło o jego sensie. Według mnie ważne jest „co", a nie „za ile".
Moim autorytetem jest...
niezmiennie Jan Paweł II.
Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałam, to...
nie wiem, czy najlepsza, na pewno wpadła w pamięć: „przywództwo to mieszanka skromności i żelaznej woli, liderzy przewodzą za pomocą zaufania, a nie siły", a ostatnio „ludzie nie są twoim najważniejszym zasobem, są nimi właściwi ludzie".
Gdybym dostała w spadku milion, to...
wiedziałabym, jak wielu ludziom mogę sprawić radość.
Cenię osoby, które...
mają silny kręgosłup moralny, potrafią słuchać, wymagają od siebie.
Za 10 lat będę...
szczęśliwym człowiekiem otoczonym życzliwymi ludźmi.
W wolnej chwili...
robię rzeczy, które sprawiają mi przyjemność.
Jeśli wakacje, to tylko...
tam, gdzie jeszcze mnie nie było.
Ostatnio przeczytana książka to...
równolegle dwie: „Lepiej palić fajkę niż czarownice..." ks. Adama Bonieckiego oraz „Dzienniki kołymskie" reportażysty Jacka Hugo-Badera.
Energię i optymizm do działania czerpię z...
m.in. przekonania, że to, co robię, ma sens, obserwowania przyrody, słuchania muzyki klasycznej.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET
Rynek mieszkaniowy w Polsce w ostatnich latach to prawdziwa sinusoida. Od zamrożenia rynku po pandemii, przez euforyczne zakupy w okresie rekordowo niskich stóp procentowych, kolejne załamanie popytu po skoku inflacji i napaści Rosji na Ukrainę, po ponowny wzrost rynku stymulowany programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” i kolejny spadek popytu po wygaśnięciu programu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas