Na dobry początek roku optymistyczna wiadomość! 7–10 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie mają odbyć się międzynarodowe targi sztuki (www.art-fair.pl). Zgłosiło się 13 galerii, np. z Białorusi, Ukrainy, Turcji, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Rumunii i firmy z Wielkiej Brytanii. Z Polski ma być dziewięć firm, z bardziej znanych np. galeria Esta z Gliwic, stołeczna galeria Milano oraz portal rynku sztuki Artinfo.pl. Organizatorem jest prywatny polski kapitał, współorganizatorem Instytut Jagielloński – poinformowała „Parkiet" Beata Roszkowska, dyrektor targów.