Giełda w Warszawie miała być dominującym parkietem w regionie. Tymczasem indeksy pikują, a debiutów jest jak na lekarstwo. W wielu spółkach dominujący akcjonariusze wzywają do sprzedaży akcji. Co należy zrobić, aby dostarczyć naszej giełdzie paliwa?
Spółki powinny mieć korzyść z tego, że są notowane na giełdzie. Wobec tego jednym z podstawowych stymulatorów mogłoby być obniżenie podatków dla firm, które chcą mieć status spółki publicznej. Wówczas pojawi się więcej instytucji inwestycyjnych oraz dojdzie do ożywienia branży brokerskiej. To wpłynęłoby na rewitalizację całego systemu.