Reklama

Naturalne odchudzanie energetyki, czyli szanse i zagrożenia reformy

Choć przepisy dotyczące wcześniejszego nabywania emerytalnych uprawnień wchodzą w życie dopiero w październiku, to część energetyków już szacuje wpływ zmian ustawowych na ich finanse.
Naturalne odchudzanie energetyki, czyli szanse i zagrożenia reformy

Foto: Bloomberg

Obniżenie wieku emerytalnego pomogłoby rozładować przerost zatrudnienia w energetyce, który – jak w wielu innych branżach – w największym stopniu występuje w administracji. Ogłaszane w ostatnich latach programy dobrowolnych odejść nie wszędzie skutkowały bowiem znaczącą poprawą sytuacji.

Po zmianach ustawowych menedżerowie liczą na przyspieszenie odejść z branży, choć nie wszyscy dziś mówią o tym wprost. Faktem jest jednak, że w polskich elektrowniach średni wiek pracownika to ponad 50 lat.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama