Reklama

Wojciech Nagel: Giełda nie jest instytucją polityczną

WYWIAD | WOJCIECH NAGEL z prezesem Rady Giełdy rozmawiają Andrzej Stec i Przemysław Tychmanowicz
Wojciech Nagel: Giełda nie jest instytucją polityczną

Foto: Archiwum

Czy to nie jest paradoks, że GPW osiągnęła rekordowy kwartalny zysk netto, nie mając w tym czasie prezesa?

To nie jest paradoks. Kondycja GPW odzwierciedla stan polskiej gospodarki. Giełda jest jej barometrem, jest na tyle dobrze ułożona organizacyjnie, że brak prezesa nie jest aż tak dotkliwą okolicznością. To lepsza sytuacja, kiedy jest prezes, bez wiedzy o rynkowym know-how, nie dający jakości i doświadczenia w relacjach inwestorskich. Mamy trzyosobowy Zarząd, wzmocniony ostatnio przez kompetentnego prokurenta, mamy wspierającą Radę Nadzorczą w pełnym składzie. Nie dostrzegam żadnych zagrożeń w pracy organów spółki.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama