Ostatni dzień tygodnia zapowiada się w miarę spokojnie

Publikacja: 20.11.2009 10:12

[b]Brak zdecydowania na EUR/USD[/b]

Po raz kolejny okazało się, że inwestorzy nie chcą w tym momencie podejmować ryzykownych decyzji, ponieważ kurs głównej pary ponownie nie przebił się przez poziom 1,48. Para EUR/USD już od kilku dni utrzymuje się w przedziale 1,48 – 1,50, choć trzeba przyznać, że wahania wewnątrz tego przedziału są znaczące. Dziś będzie brakowało istotnych publikacji makro, dlatego bardzo prawdopodobne jest zakończenie tego tygodnia na neutralnych poziomach. Obecnie kurs znajduje się na poziomie 1,4913.

[b]Możliwe dalsze osłabienie[/b]

Nasza waluta straciła wczoraj na wartości i to całkiem sporo. Dopiero w trakcie sesji amerykańskiej udało się jej nieco odrobić, dzięki czemu te straty zostały ograniczone. Jednak obie pary złotowe nadal utrzymują się wysoko w porównaniu z poziomami obserwowanymi na początku tego tygodnia, a dzisiejsza sesja może, przynajmniej w pierwszej części, przynieść kolejną próbę osłabienia złotego. Ciekawa może okazać się również końcówka dnia, gdyż ostatnie godziny tygodnia zwykle sprzyjają większym wahaniom. Aktualnie kurs EUR/PLN wynosi 4,1305, a USD/PLN 2,7699.

[b]Spokojna końcówka tygodnia[/b]

Ostatnia sesja w tym tygodniu przyniesie jedynie jedną ciekawą wiadomość, która pojawi się o godzinie 14:00 i będzie dotyczyła inflacji bazowej w Polsce. Oczekiwania inwestorów wskazują na jej delikatny spadek z 2,9% r/r poprzednio do 2,8% obecnie. Nie powinna mieć ona jednak wpływu na zachowanie inwestorów, dlatego można spodziewać się, że dziś większą rolę będą odgrywały nastroje panujące na giełdach oraz analiza techniczna.

Dariusz Pilich

FMC Management

[link=http://www.fmcm.pl]www.fmcm.pl[/link]

Okiem eksperta
Banki centralne na pierwszym planie
Okiem eksperta
Drugi oddech energetyki atomowej
Okiem eksperta
Okazja, by dobierać złoto lub spółki wydobywcze
Okiem eksperta
Wszystkie oczy na Radę
Materiał Promocyjny
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Okiem eksperta
Nowa rzeczywistość dla górników złota
Okiem eksperta
Ruchy popytowe na indeksach dotarły do ważnych barier podażowych