Duże zlecenie sprzedaży złotego pchnęło kurs na koniec dnia powyżej 3,97, powyżej poziomu otwarcia. Kurs EUR/USD wzrósł dzięki jastrzębim komentarzom członków Rady EBC i lepszym od prognoz danym z rynku nieruchomości USA do najwyższego poziomu od początku lutego. Kurs USD/PLN długo oscylował wokół 3,885, ale wzrost EUR/PLN i spadek EUR/USD pchnęły go w górę do 2,90. Gwałtowny, ale tymczasowy spadek zanotował kurs EUR/GBP, co było wynikiem publikacji opisu z posiedzenia Banku Anglii, na którym trzech z dziewięciu członków głosowało za podwyżką stóp o 25 pb., a dodatkowo pojawił się wniosek o podwyżkę o 50 pb.
Do momentu publikacji danych o sprzedaży detalicznej rentowność obligacji była stabilna. Gorsze od oczekiwań dane oddaliły perspektywę podwyżki stóp na marcowym posiedzeniu RPP i rentowność zanotowała niewielkie spadki. Po rozpoczęciu sesji w USA nastąpiła korekta, a rentowność powróciła w okolice poziomów z otwarcia.
Jeśli kurs EUR/PLN przebije strefę oporu tuż poniżej 3,97, to w najbliższych dniach może urosnąć do ok. 3,99, ale jest to mniej prawdopodobne niż spadek w okolice 3,95. Jeśli kurs EUR/USD przebije strefę oporu wokół 1,375, to możliwy jest wzrost do 1,384, a następnie 1,40.