Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.05.2015 06:22 Publikacja: 05.05.2015 06:22
Foto: Bloomberg
Obecnie trzeba płacić za nią nieco poniżej 3,9 zł. Nie trzeba przypominać, że w połowie stycznia, po zaskakującej decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o odejściu od obrony kursu franka, jego wycena przekraczała nawet 5 zł. Od tego czasu obserwujemy jednak aprecjację złotego do franka. Niewykluczone, że jeszcze się ona nie skończyła. – Spodziewamy się, że w średnim terminie notowania CHFPLN mogą ustanawiać lokalne dołki na poziomie 3,70–3,72 – mówi Marek Wołos, dyrektor departamentu analiz TMS Brokers. Jak zauważa, na rynku trwają spekulacje o możliwej kolejnej obniżce szwajcarskich stóp procentowych nawet do minus 1,25 proc. Jego zdaniem informacje takie muszą znaleźć odzwierciedlenie w wycenie waluty.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Kwiecień zakończył się tak, jak podejrzewaliśmy – najpierw na początku miesiąca został wyznaczony lokalny dołek, potem akcje amerykańskie przestały wykazywać niedowartościowanie na tle reszty świata. Na początku maja widać kontynuację „powrotu do normalności”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas