Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektika.
Synektik ma za sobą kolejny rekordowy rok (rok finansowy firmy trwa od października do września) pod względem przychodów, które wyniosły 625 mln zł, o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Duży w tym udział powtarzalnych przychodów, realizowanych dzięki dostawom produktów i usług w ramach umów długoterminowych, których udział sprzedaży ma zwiększać się w kolejnych latach. – Mamy paliwo, żeby rosnąć w kolejnym roku, ale dynamika z poprzedniego roku jest nie do powtórzenia. Kilkanaście procent wzrostu przy wolumenie, który osiągamy, jest jak najbardziej możliwe. Głównym motorem będą powtarzalne przychody – wyjaśnia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. – Nasz plan zakłada dalszy wzrost przychodów powtarzalnych z obecnych 37 proc, do powyżej 50 proc. w perspektywie kolejnych dwóch lat – zapowiada.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.