Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Filip Jeleń, prezes Pure Biologics. Fot. Łukasz Bera/mpr
Notowania Pure Biologics rozpoczęły poniedziałkową sesję od spadków. Po południu kurs tracił 5 proc. i oscylował w okolicach 36 zł. Na rynek trafiła informacja o planowanej emisji akcji.
Zarząd podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego. Chodzi o emisję do 450 tys. akcji serii G oraz do 510 tys. walorów serii H.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.