Reklama

Polska innowacja zabezpieczona

Pure Biologics otrzyma patent na swój wynalazek od amerykańskiego regulatora. Patent dotyczy podstaw działania platformy PureApta i zostanie spółce wydany 22 października.

Publikacja: 11.10.2019 05:00

Polska innowacja zabezpieczona

Foto: AFP

– Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie dysponujących podobną technologią. Dzięki ochronie na terenie USA zwiększa się nasza konkurencyjność, zabezpieczamy również wartość spółki z punktu widzenia naszych akcjonariuszy – mówi dr Filip Jeleń, współzałożyciel i prezes Pure Biologics.

PureApta to stworzona przez spółkę modularna platforma selekcji modyfikowanych chemicznie aptamerów. Aptamery to nowy obszar naukowy w biotechnologii. Rozpoznają wybrane makrocząsteczki w żywym organizmie, które oddziałują z lekiem i wywołują efekt terapeutyczny. Mogą stanowić istotny element innowacyjnych leków i wyrobów medycznych i służyć jako narzędzie badawcze lub diagnostyczne do prac z dziedziny onkologii.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Medycyna i zdrowie
Przełomowe wieści z Medinice. Kurs poszybował w górę
Medycyna i zdrowie
Zwrot sytuacji. Rekordowy apetyt na spółki z sektora ochrony zdrowia
Medycyna i zdrowie
Synektik pokazał wyniki. Akcje w dół
Medycyna i zdrowie
Captor: to nie będzie emisja akcji po niskiej cenie
Medycyna i zdrowie
Synektik stawia na ekspansję regionie
Medycyna i zdrowie
Molecure nieoczekiwanie rezygnuje z RNA. Akcje tanieją
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama