Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.11.2020 05:02 Publikacja: 24.11.2020 05:02
Foto: materiały prasowe
Zakres tej współpracy powiększono o grupę produktów związanych z dystrybucją i masowymi szczepieniami przeciw koronawirusowi.
- W naszej ofercie mamy rzeczy związane z logistyką szczepionki - urządzenia do głębokiego zamrażania, które są konieczne w wypadku szczepionki Pfizera. Chcemy również dystrybuować test, który będzie wykonywany między pierwszą a drugą dawką szczepionki. Firma, z którą współpracujemy, opracowuje go właśnie w tym celu. Test będzie sprawdzał reakcję organizmu na szczepionkę i będzie wykonywany każdej zaszczepionej osobie. Tylko w samej Polsce planowany jest zakup 18 mln szczepionek, zatem skala jest ogromna - mówi "Parkietowi" Wojciech Skarbonkiewicz , koordynator projektów medycznych firmy. -Przymierzamy się również do wejścia na rynki zagraniczne, na razie myślimy o Europie. Musimy się dostosowywać do kolejności, w której państwa będą otrzymywać szczepionki. A Unia Europejska zamówiła ich blisko 200 mln sztuk - dodaje Skarbonkiewicz.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas