Emisja obejmie do 4 713 379 walorów. Oferującym jest Santander BM. Emisja odbywa się z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Przy czym uchwała przewiduje prawo pierwszeństwa dla akcjonariuszy posiadających w dniu rejestracji uczestnictwa na WZ (czyli 22 maja 2021 r.) akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,4 proc. ogólnej liczby głosów.

Spółka informuje, że w budowie księgi popytu udział będą mogli wziąć: inwestorzy kwalifikowani lub ci, którzy obejmą akcje o łącznej wartości (liczonej według ceny emisyjnej z dnia jej ustalenia) wynoszącej co najmniej 100 tys. euro, lub osoby wskazane przez zarząd (mniej niż 150 osób).

Jak będzie cena emisyjna akcji serii E? Punktem odniesienia ma być średnia cena arytmetyczna ze średnich dziennych cen akcji spółki ważonych wolumenem obrotu, z wyłączeniem transakcji pakietowych z okresu miesiąca poprzedzającego podjęcie uchwały. Zgodnie z uchwałą, cena emisyjna nie może być niższa od powyższej ceny pomniejszonej o 10 proc.

W ostatnich dniach kurs rynkowy spółki oscylował w okolicach 18 zł, co przekłada się na kapitalizację przekraczającą 0,4 mld zł.

Jacek Rozwadowski, prezes Enel-Medu podkreśla, że środki z emisji spółka zamierza przeznaczyć na rozwój sieci, czyli otwarcie około 90 nowych placówek w latach 2022-2025. Otwarcia planowane są głównie w miastach, w których grupa już jest obecna. Największą część wydatków będą stanowiły gabinety stomatologiczne. Na tym rynku giełdowa spółka rozważa też akwizycje.