PolTreg szykuje się do debiutu na GPW. Zaplanowano go na 23 listopada. Spółka już przydzieliła akcje (wartość oferty sięgnęła 100 mln zł). Dziś na rynek trafiła informacja o
współpracy z AZTherapies, co pomoże polskiej firmie poszerzyć portfel projektów i przyspieszyć rozwój technologii.
AZT udzieliło polskiej firmie wyłącznej licencji na komercjalizację terapii CAR-Treg w zastosowaniu terapeutycznym i profilaktycznym na całym świecie oraz licencji na rozwijanie, wytwarzanie oraz używanie tej terapii w celu przeprowadzenia badań klinicznych.
Polska spółka planuje w I połowie 2023 r. rozpoczęcie badania klinicznego fazy I/II terapii CAR-Treg w leczeniu jednej z chorób neurologicznych o podłożu autoimmunologicznym (np. stwardnienie zanikowe boczne). Zakończenie badania fazy I/II jest przewidziane na 2025 r. Potencjał rynku terapii CAR-Treg w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego wynosi około 12 mld USD.
W pierwszym etapie PolTreg zamierza ponieść na badania nakłady finansowe nie wyższe niż 3,24 mln USD. Potem wydatki na rozwój terapii mają być ponoszone przez PolTreg, ale mogą być też ponoszone przez AZT (z udziałem AZT w całości skumulowanych nakładów na poziomie nie mniejszym niż 20 proc. i nie większym niż 50 proc.).