Kryptowaluty na szczycie G20 | Uczestnicy spotkania w Buenos Aires uwzględnili cyfrowe pieniądze w swojej deklaracji dotyczącej zrównoważonego rozwoju światowej gospodarki. Stwierdzili, że kryptowaluty są ważne, lecz muszą zostać poddane szczegółowym badaniom, nadzorowi oraz wymagają regulacji podatkowych.
Nadzór amerykański bierze pod lupę privacy coins | Chodzi o kryptowaluty zapewniające wysoki poziom prywatności i anonimowości, jak na przykład Zcash i Monero. Urzędnicy Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego chcą sprawdzić, na ile możliwe jest prześledzenie transakcji, które odbywają się w sieci tego typu kryptowalut.
Bitcoin nie taki zły dla środowiska | Serwis CoinShares sprawdził, z jakich źródeł pochodzi prąd używany do „kopania" najbardziej popularnej kryptowaluty. Raport stwierdza, że 77,6 proc. energii jest ze źródeł odnawialnych, co sugeruje, że ślad węglowy bitcoina nie jest tak duży, jak się powszechnie uważa.
ICO 2.0 uznana za nielegalne w Chinach | 2017 r. uznaje się za rok upadku projektów ICO. Na ich zgliszczach wyrasta STO, czyli Security Token Offering, czyli stokenizowane papiery wartościowe podlegające regulacjom. Jeszcze na dobre się nie rozkręciły, a chiński nadzór już uznał je za nielegalne.
Spadek trudności kopania bitcoinów | W wyniku ostatnich spadków cen wielu górników odłączyło swoje koparki od sieci, bowiem wydobycie stało się dla nich nierentowne. Jak wiadomo, algorytym bitcoina dostosowuje się do zmian mocy obliczeniowej (tzw. hash rate) co dwa tygodnie. Gdy „zauważy" spadek mocy, z automatu zmniejsza trudność kopania, co też ostatnio uczynił. Od 18 listopada bowiem hash rate spadła o 15,1 proc., co jest drugim największym spadkiem tego parametru od listopada 2011 r.