Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 17 / 2026
Data sporządzenia: 2026-07-01
Skrócona nazwa emitenta
ATAL S.A.
Temat
Nabycie udziałów w Spółkach od Budner Fundacja Rodzinna
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 Rozporz�dzenia MAR � informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd ATAL S.A. /„Emitent”/ z siedzibą w Cieszynie w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 7/2026 z dnia 30.04.2026r. oraz 11/2026 z dnia 03.06.2026r. informuje, że w wykonaniu umowy przedwstępnej z dnia 30.04.2026r. Emitent zawarł w dniu 01.07.2026r. przyrzeczoną umowę sprzedaży udziałów na mocy której Emitent nabył 100% udziałów w spółkach: Budner Inwestycje Sp. z o.o., Słoneczne Wzgórza Sp. z o.o., BD 2 Sp. z o.o., BD 3 Sp. z o.o., BD 4 Sp. z o.o., BD 5 Sp. z o.o. i BD 6 Sp. z o.o. /„Spółki”/, za łączną cenę około 100,9 mln zł.

Powyżej wskazana cena uwzględnia mechanizm korekty ceny wskazany w umowie przedwstępnej i obejmuje łączną cenę za udziały Spółek, z uwzględnieniem ich zadłużenia, które zostało spłacone w związku z transakcją przy wykorzystaniu środków pochodzących z udzielonych przez Emitenta umów pożyczek.

Jednocześnie na podstawie zawartej w dniu 30.04.2026r. przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, Emitent zobowiązał się także do nabycia od BD 1 Sp. z o.o. prawa własności nieruchomości gruntowej /„Nieruchomość”/ za kwotę 30,4 mln zł, podlegającej mechanizmowi korekty ceny, po spełnieniu się warunków zawieszających. Nabycie nieruchomości nie zostało jeszcze zrealizowane i nastąpi po spełnieniu warunków zawieszających.

Obie umowy stanowią dla Emitenta funkcjonalną całość, tj. nabycie udziałów Spółek od Sprzedającego jest ściśle powiązane z nabyciem Nieruchomości i bez możliwości nabycia Nieruchomości Kupujący nie zdecydowałby się na transakcję. Emitent będzie informował o kolejnych istotnych zdarzeniach związanych z nabyciem Nieruchomości.

Informacje zawarte w niniejszym raporcie, w ocenie Zarządu Emitenta, stanowią ze względu na swoją istotność informację poufną w rozumieniu art. 7 Rozporządzenia MAR.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2026-07-01 Andrzej Biedronka-Tetla Członek Zarządu ds. Finansowych