Reklama

Z respektem przed 1500 pkt

Publikacja: 24.05.2001 10:46

Podczas wczorajszej sesji, zresztą tak samo, jak i dzień wcześniej, widać było bardzo duży respekt rynku w stosunku do oporu zlokalizowanego na wysokości 1500 pkt. Po dotarciu do niego WIG20 kolejny raz cofnął się, ale trzeba powiedzieć, iż takie zachowanie było dużo lepsze, niż jego naruszenie w ciągu dnia i późniejsze zamknięcie poniżej. Wtedy należałoby stwierdzić, że próba jego przebicia zakończyła się fiaskiem i przed podjęciem następnej musi nastąpić korekta. W obecnej chwili nadal można żywić nadzieję, iż rynek przełamie wspomniany opór ? z marszu?, a korekta wystąpi dopiero potem i będzie stanowić jednocześnie ruch powrotny w jego kierunku.

Trudna jest jednoznaczna interpretacja utworzonej wczoraj świecy, tym bardziej, że obroty jej towarzyszące nie różniły się znacznie od poprzednio zanotowanych. Dlatego też nie można mówić o tym, że rynek nie akceptuje już obecnych cen, ani też, iż mieliśmy do czynienia z dystrybucją walorów. Sam kształt świecy ma negatywne zabarwienie, ale tak naprawdę jej prawidłowa interpretacja będzie możliwa dopiero po zakończeniu dzisiejszych notowań.

Będą się one odbywać w atmosferze korekty na amerykańskich rynkach, która przybrała dość gwałtowny charakter. Oczywiście jest on usprawiedliwiony skalą poprzedzającego ją wzrostu i jak na razie nie zmienia pozytywnego obrazu tamtejszych parkietów w dłuższym terminie. W krótkim wprowadza jednak pewien element niepewności i ciekawe będzie, jak sobie z tym poradzi nasz rynek.

Poranne notowania na głównych europejskich giełdach, a także otwarcie na naszym rynku wypadło bardzo spokojnie i nie przyniosło wyraźniejszych zmian kursów. Potem parkiety w Paryżu i Frankfurcie zaczęły zwyżkować w granicach 0,8-1%.

Krzysztof Stępień

Reklama
Reklama
Komentarze
Popyt nie słabnie
Komentarze
Czekanie na dane makro
Komentarze
Game over?
Komentarze
Korekta euro to ulga dla EBC
Komentarze
Stopy znów bez zmian
Komentarze
E-rejestr fundacji rodzinnych na już
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama