Dodatkowo, brak publikacji ważnych danych makroekonomicznych również przyczynił się do zmniejszenia aktywności inwestorów. W warunkach bardzo ograniczonego handlu rynek pozostał w trendzie bocznym, EURUSD zakończył dzień w okolicach 1.1850
Wtorkowe notowania nie powinny przynieść większych zmian w sytuacji na rynku. Po zeszłotygodniowych umiarkowanych wzrostach dolara, w tym tygodniu najprawdopodobniej będziemy obserwowali niewielkie zmiany kursów, a rynek pozostanie w trendzie bocznym. Pewnego ożywienia możemy spodziewać się dopiero w piątek. W tym dniu inwestorzy będą chcieli uporządkować swoje portfele przed rozpoczęciem nowego roku. Rynek pozna też wartość indeksu Chicago PMI za grudzień - prognoza 60,0 pkt.; poprzednio 61,7 pkt.
Indeksy amerykańskie
Ze względu na święta bożego narodzenia giełda nowojorska była w świąteczny poniedziałek nieczynna. W piątek na Wall Street handel upłynął w spokojnej, przedświątecznej atmosferze - nawet informacja o najwyższym od 11 lat spadku w sprzedaży domów na rynku pierwotnym (-11,3%) nie spowodowała znaczących spadków. DJIA zakończył piątkowe notowania na poziomie 10883 pkt. (spadek o 0,1%); Nasdaq wzrósł o 0,1% do 2249 pkt., a S&P 500 wyniósł na zamknięciu 1268 pkt.
Przy braku ważnych danych makroekonomicznych bieżący tydzień upłynie pod znakiem porządkowania portfeli inwestycyjnych głównych graczy giełdowych, małych obrotów i stosunkowo niewielkiej zmienności kursów akcji