Wydajność pracy wyniosła 3% a koszty pracy 1,7%. Mniejsze koszty od prognoz mogą wpłynąć na zmniejszenie napięć inflacyjnych poprzez mniejsze wydatki konsumentów, jak również niższe od prognoz wzrosty płac. Do czasu ogłoszenia jutrzejszych decyzji w sprawie stóp procentowych rynek powinien pozostać w konsolidacji. Zaskoczeniem dla rynku mającym duże znaczenie byłoby podniesienie stóp przez ECB. Ze względu na oczekiwania rynku co do pozostawienia ich na niezmienionym poziomie. W takim przypadku dolar uległ by deprecjacji. Możliwe iż rynek wpisał już w koszty pozostawienie stóp na dotychczasowym poziomie. W takim przypadku inwestorzy czekaliby na kolejny sygnał z amerykańskiej gospodarki.

Złoto nieznacznie straciło na wartości. Kurs tego metalu spadł z 655,90 do 652,25 usd/oz. Rynek metali jest kolejnym, na którym trwa wyczekiwanie.

Złoty podobnie jak rynek międzynarodowy pozostawał w konsolidacji. Zakres zmian naszej waluty w relacji do dolara to 2,9694 i 2,9822. W stosunku do euro było to odpowiednio 3,8718 i 3,8573. Dziś odbył się przetarg obligacji dwuletnich. Popyt przewyższył podaż prawie 6 krotnie. To dobrze świadczy o atrakcyjności naszych papierów oraz o zaufaniu. Bardzo duży udział w tym popycie mogły wygenerować polskie instytucje finansowe. Szczególnie OFE które nie mogą inwestować poza granicami jak również mają narzucone ograniczenia co do zaangażowania w akcje. Giełda w Warszawie nieznacznie traciła na wartości. Indeks WIG20 przebywał w konsolidacji przy poziomie 3500 pkt. Spadek cen miedzi nie przełożył się do tej pory na spadki na akcjach KGHM. Jednak w przypadku dalszych spadków cen tego surowca, akcje Kombinatu również powinny tracić na wartości.