Analitycy oczekują, że wskazanie indeksu będzie podobne do majowego. Poznamy również dane na temat nowych zamówień przemysłowych ze strefy euro. Jakoże dzś nie ma publikacji danych z USA, notowania eurodolar pozostaną pod wpływem danych z Europy.
W dalszym ciągu utrzymuje się presja na jena, który zanotował nowe minima w stosunku do dolara amerykańskiego i australijskiego, a także euro i funta. Ostatnie komentarze (Paulson) zmniejszają globalną awersję do ryzyka, przez co carry-trade powraca do gry.
EURPLN
EURPLN pozostawał przez cały wczorajszy dzień dość stabilny, oscylując w zakresie 3,7800-3,7990. Złoty na przemian umacniał się i osłabiał, a notowania EURPLN znalazły w końcu wsparcie na 61,8% zniesienia fib impulsu wzrostowego z poziomu 3,7710. Niewielka zmienność na eurodolarze sprzyjała stabilizacji notowań. Sądzimy, że dzisiaj kurs będzie głównie pod wpływem wydarzeń na eurodolarze. Obecnie silny opór wyznacza 60-okresowa średnia na wykresie dziennym przebiegająca w okolicy 3,7950. Złoty korzysta z tak silnego osłabienia się jena, zyskujac na wartości od rana. Istotne wsparcie stanowią rejony 3,7750. Dziś zapoznamy się z danymi o inflacji bazowej, w związku z czym kurs może pozostać we wczorajszych zakresach w oczekiwaniu na te dane.Z kolei w przyszłym tygodniu mamy decyzje RPP odnośnie stóp procentowych.
EURUSD