Pomimo,że dolar jest już na bardzo wyprzedanych poziomach oczekiwalibyśmy dalszego oslabiania się dolara, gdyż istotne wsparcia na USD znajdują sie na nieco niższych poziomach cenowych. Dziś i jutro bedą publikowane istotne dane z gospodarki amerykańskiej dotyczące bilansu handlowego a także sprzedaży detalicznej i indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan, także koncówka tygodnia zapowiada się ciekawie.
Dzisiaj w centrum uwagi była decyzja Banku Japonii odnosnie stóp procentowych.BoJ nie zaskoczył rynku i zgodnie z oczekiwaniami analityków główna stopa procentowa pozostała na niezmienionym poziomie 0.5%. Ośmiu z dziewięciu członków uprawnionych do głosowania w tej kwestii poparło propozycje Fukui by nie zmieniać stóp. Sama decyzja wpłyneła na lekkie osłabienie sie jena. Ostatnia fala umocnienia jena wydaje się być tylko korektą dotychczasowego trendu wzrostowego i wszystko wskazuje na to, że w dłuższym treminie jen pozostanie słaby.
EURPLN
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami EURPLN powrócił w okolice istotnego wsparcia na poziomie 3,75. Powrót jena do trendu spadkowego oraz słabszy sentyment do dolara sprzyjał naszej walucie. Od początku lipca eurozłoty wyhamowal spadki i pozostaje w 3 groszowym zakresie wahań. Od góry ważny opór wyznacza poziom 3,7800, natomiast od dołu wsparcie stanowi linia poprowadzona po ostatnich minimach. Jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze przez jakiś czas EURPLN pozostanie w tym zakresie zanim nastapi powrót do trendu . Najblizszy opór widzielibysmy na poziomie 3,7630 wynikajacy ze 100-okresowej średniej. Obecnie wszystkie czynniki sprzyjają dalszemu umacnianianiu się złotego. Naszej walucie mogłby jednynie zaszkodzić gwałtowne umocnienie się dolara.
EURUSD