Wczorajsze umocnienie krajowej waluty w ujęciu krótkoterminowym jest jak na razie korektą wcześniejszego impulsu deprecjacji złotego. Na dolarze nie udało się jak na razie bykom doprowadzić do przełamania najbliższej strefy wsparcia, czyli zakresu 2,78 - 2,79, a dopiero wyjście powyżej tej bariery miałoby szansę doprowadzić do wygenerowania nieco poważniejszych, krótkoterminowych sygnałów korekty na tej parze.
EUR/PLN
Impuls umocnienia złotego widoczny był również na parze eurozłotego. Tutaj jednak bykom również nie udało się doprowadzić do przełamania najbliższych, istotnych oporów, czyli wspominanej wczoraj strefy 3,7650 - 3,7700, gdzie zatrzymało się jak na razie odbicie z początku tygodnia. Istotne będzie teraz zachowanie się cen w najbliższym czasie, bowiem jeśli rynek skierowałby się teraz na nowe minima (poniżej 3,7350), wówczas należałoby się spodziewać wyznaczenia kolejnej fali spadkowej, a odreagowanie z początku tygodnia traktować jako jedynie ruch powrotny / korektę.
PLN BASKET
Umocnienie złotego w drugiej części dnia widoczne było także na koszyku względem krajowej waluty. Tutaj jak na razie sytuacja techniczna wciąż pozostaje bez zmian, czyli układ kolejnych minimów i maksimów (na coraz niższych poziomach) w dalszym ciągu sprzyja stronie podażowej. Obecnie najbliższym oporem są okolice 3,2715 oraz wyżej 3,29 i należałoby przypuszczać, że pokonanie przynajmniej pierwszego z tych poziomów byłoby najszybszym sygnałem poprawy sytuacji. Rolę wsparcia wciąż pełni zakres 3,24 - 3,2450.