Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Patrycja Żupa-Marczuk, kierownik Biura Projektów Innowacyjnych, „Energopomiar” Sp. z o.o.
Identyfikacja istotnych oddziaływań, ryzyk i możliwości w łańcuchu wartości dokonywana powinna być w trakcie badania podwójnej istotności. Zgodnie z wytycznymi EFRAG-u ocena istotności powinna obejmować identyfikację istotnych IRO w łańcuchu wartości, ze szczególnym uwzględnieniem tego, gdzie w owym łańcuchu mogą się one zmaterializować (regiony geograficzne, działalności/sektory, operacje, dostawcy, klienci, inne relacje itp.).
Kolejnym krokiem po identyfikacji istotnych IRO dotyczących łańcucha wartości jest uwzględnienie ich w odpowiednich ujawnieniach. Warto zaznaczyć, że według wymagań ESRS (European Sustainability Reporting Standards) istotne oddziaływania, ryzyka i możliwości w łańcuchu wartości są szczególnie ważne dla ujawnień związanych z politykami, celami i działaniami. Nieco inaczej wygląda sprawa ujawnień w zakresie mierników (wskaźników), ponieważ w przypadku tych ujawnień, zwłaszcza w zakresie kwestii środowiskowych, ESRS wymagają uwzględnienia danych z łańcucha wartości nie we wszystkich wskaźnikach, a tylko w wybranych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Sezonowość sprzyja obecnie inwestorom na warszawskiej giełdzie. Historycznie, lipiec jest bowiem jednym z najlepszych miesięcy na GPW – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
– Rynek z reguły z dwu-, trzykwartalnym wyprzedzeniem zaczyna dyskontować przyszłe zdarzenia w gospodarce, dawałoby nam to okolice lata czy też jesieni, wtedy ceny złota ponownie mogą zacząć się ożywiać – mówi Tomasz Gessner, główny analityk firmy Tavex.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to jedna z najważniejszych reform cyfryzacyjnych, która wkrótce zmieni sposób wystawiania i obiegu faktur w Polsce. Celem wprowadzanych zmian jest przede wszystkim uszczelnienie systemu VAT poprzez wprowadzenie centralnego systemu fakturowania w czasie rzeczywistym nadzorowanego przez organy administracji skarbowej. Podatników czeka więc rewolucja w zakresie fakturowania.
– Gdy inwestorzy zobaczyli, że złoto nie chce drożeć w sytuacji, gdy powinno drożeć, to gdy tylko sytuacja się nieco uspokoiła, złoto natychmiast zaczęło tanieć – mówi Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion.
Zbiorcza informacja o wykorzystywanych produktach emerytalnych, zebranych kwotach, ich wpływie na wysokość emerytury i wskazówki co zrobić z wypłaconymi na koniec pieniędzmi – tego zdaniem uczestników XIX Forum Funduszy brakuje dziś oszczędzającym.