- Nie zdradzamy tego, co zaprezentujemy na targach E3, jednak będą to najważniejsze targi w naszej historii- stwierdził Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Wciąż więc nie znamy daty premiery gry "Cyberpunk2077". W przyszłości chcieliśmy mieć dwa teamy wielkości "cyberowego" - zapowiedział Kiciński
- Prędzej czy później będziemy chcieli dostarczać graczom kontent onlinowy, który będzie wypełniał czas między grami - dodał prezes CD Projektu.
Jak na CD Projekt wpływa rynek pracy? - Zawsze zmagaliśmy się z problemami rynku pracy. Sytuacja na polskim rynku ma jednak drugorzędne znaczenie, zawsze konkurowaliśmy raczej z zagranicą. Zatrudniamy osoby, które mogłyby pracować w wielu miejscach na świecie. Około jedna czwarta naszych pracowników jest z zagranicy, zatrudniamy ludzi z całego świata - przyznał Kiciński.
Na ile będziecie na topie? - Popularność jest pewnym wyzwaniem, stresuje. Tworzenie gry jest pewnym zobowiązaniem, któremu musimy sprostać, a wręcz wykonać to lepiej od oczekiwań. Zawsze jednak to, co było przed nami, było dużo trudniejsze niż to, co za nami. Gdy wchodziliśmy na giełdę denerwowaliśmy się i zastawialiśmy jak to jest być w zarządzie spółki giełdowej. Teraz o tym już wcale nie myślimy - odpowiada Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
Jakie są długoterminowe plany? - Chcemy rosnąć, jesteśmy kompletnie nienasyceni jeśli chodzi o sukces. Na co dzień jesteśmy mniej zadowoleni niż zadowoleni. Jest w nas lekka frustracja. Chcemy cały czas rozwijać się w dotychczasowym tempie - zapowiedział prezes CD Projektu.
- Chcemy robić więcej gier, ale tak samo dobrych. Chcemy, żeby nasze brandy, czyli "Wiedźmin" i "Cyberpunk" były brendami, które staną się wieczne. Jak niektóre amerykańskie brandy, które funkcjonują przez pokolenia, nie są sezonowe, wchodzą na stałe do kultury, a z biznesowego punktu widzenia stają się solidną podstawą - powiedział Adam Kiciński.
- Chcieliśmy zasygnalizować, że można już zacząć czekać na grę - Adam Kiciński o słynnym "beep" na koncie twitterowym "Cybepunka".
Gaming, eksporterzy, biotechnologia? Na co stawia Longterm?
Do naszego studia w Karpaczu zaprosiliśmy Alberta Longterma Rokickiego. Rozmawialiśmy o gamingu, perspektywicznych branżach oraz strategii gry w konkursie #ParkietChallenge. - Udało mi się trafić w trzy mocne spółki- Lotos, Dino i CD Projekt. Teraz siedzę na gotówce - opowiada Longterm. Zachęcamy do obejrzenia całego materiału.
Konferencja w Karpaczu okiem organizatora
Rozmową z Michałem Masłowski, wiceprezesem SII, rozpoczęliśmy tegoroczną relację "Prosto z Karpacza". Co będzie tematem 23 edycji konferencji? Jakie są nastroje wśród inwestorów? Co słychać w kuluarach?
W piątek na WallStreet 23 czeka nas m.in. spotkanie z Adamem Kicińskim, prezesem zarządu CD Projektu. Wcześniej jednak Michał Masłowski, wiceprezes SII, poprowadzi rozmowę z prof. Krzysztofem Piechem. Jej tematem będzie technologia blockchain. Po południu czekają nas targi firm, na których będzie też sporo spółek giełdowych. Temat gier wróci po południu, kiedy w panelu dyskusyjnym, prowadzonym przez Alberta „Longterma" Rokickiego, spotkają się prezesi m.in. Bloober Team oraz 11 bit studios.
Dzisiejszy pierwszy dzień konferencji WallStreet 23 zakończy debata pt. „Lokomotywy polskiej giełdy, czyli przyszłość polskiej gospodarki oczami prezesów największych spółek", prowadzona przez Andrzeja Steca, redaktora naczelnego Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet".
Całe wydarzenie będziemy relacjonować na stronie www.parkiet.com oraz na naszym kanale na YouTube.
Partnerem relacji z konferencji konferencji WallStreet23 jest firma KGHM Polska Miedź