Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.10.2020 20:32 Publikacja: 24.10.2020 20:32
Foto: Archiwum
Po pandemii 83 proc. Polaków zamierza oszczędzać, w tym blisko 20 proc. spośród tych, którzy nie planowali tego wcześniej. 40 proc. planuje wreszcie gdzieś wyjechać na wypoczynek, a 80 proc. uważa, że będzie częściej niż dotychczas poruszać się samochodem. 60 proc. deklaruje chęć korzystania z prywatnej opieki medycznej. Tak wynika z raportu „Jaka będzie Polska po epidemii?" przygotowanego przez Instytut Badań Zmian Społecznych na zlecenie portalu ZmianySpoleczne.pl.
Jeśli chodzi o oszczędzanie, to niemal co piąty badany chce odkładać więcej niż przedtem. Wśród 30-latków zamierza tak zrobić prawie co trzecia osoba. Najmniej liczną grupą z podobnym postanowieniem są ludzie, którzy ukończyli już 70 lat. Częściej o oszczędzaniu myślą kobiety niż mężczyźni. Jedna piąta ankietowanych twierdzi, że zrezygnuje z zaciągania kredytu, bo woli wolne środki odkładać niż przeznaczać na spłatę zadłużenia. Najwyższy odsetek Polaków prezentujących taką postawę mieszka w małych miastach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas