Który z młodych malarzy stanie się w przyszłości następcą Fangora? W stołecznej galerii Rabbithole Art Room do 15 września potrwa sprzedażna wystawa prac młodych artystów. W ofercie wyróżniają się żywiołowo malowane abstrakcje Franciszka Ledóchowskiego (ur. 1981 r.).
Na otwarcie nowego sezonu obrazy Ledóchowskiego zaprezentuje nowa firma Mazowiecki Dom Aukcyjny. Wspomniany raport portalu Artinfo.pl pokazuje wysoką pozycję Ledóchowskiego na aukcjach młodej sztuki. Z kolei powstawanie nowych galerii i domów aukcyjnych potwierdza dobrą kondycję rynku sztuki.
Warto odwiedzić galerię Rabbithole Art Room również z uwagi na urodę miejsca, architektury. Kronikarz Warszawy Jerzy Kasprzycki w „Korzeniach miasta" (tom 1) opisuje niezwykłą historię eleganckiej kamienicy, w której jest galeria. Przed wojną mieściła się tu Ambasada Związku Radzieckiego, o czym świadczy godło zachowane na froncie zabytkowej kamienicy (w czasie okupacji Niemcy usunęli sierp i młot).
Ulica antykwariatów
W tym eleganckim rejonie Śródmieścia Warszawy jest tuż obok siebie kilka galerii lub antykwariatów. Tak powinno być! Raz parkuję i mam bogaty przegląd możliwości krajowego rynku. Nie tracę czasu. Po obejrzeniu obrazów Ledóchowskiego możemy zajrzeć do domu aukcyjnego Agra Art. W galerii Antique Concept Store czeka na nas grafika Henryka Tomaszewskiego, słynnego klasyka plakatu.
W okolicznych kafejkach można pogawędzić z kolekcjonerami obrazów, dostawcami na rynek sztuki, inwestorami, artystami. Dzięki temu poznamy prawdziwe nastroje i nadzieje uczestników rynku. Odwiedzając galerie, poznamy atrakcje, jakich nie uwidoczniono na stronach internetowych firm (zwykle aktualizowane są z opóźnieniem).
W pobliżu przy ulicy Hożej jest salon Warszawskiego Centrum Numizmatycznego (www.wcn.pl) – to zupełnie inny świat, niezmiennie ogromnej podaży i wielkiego popytu na polskie numizmaty o wartości symbolicznej. Ważna jest uroda monety, jej rzadkość i wartość historyczna. Sam kruszec nie ma żadnego znaczenia.