Shoper pokazuje wyniki

Handlowa spółka w II kwartale wypracowała lepsze rezultaty niż rok temu, a jej zysk jest wyższy niż przewidywali analitycy.

Publikacja: 19.09.2023 10:04

Shoper pokazuje wyniki

Foto: materiały prasowe

Notowania Shopera rozpoczęły wtorkową sesję od spadków, mimo iż spółka opublikowała solidny raport za I półrocze. Wynika z niego, że w samym II kwartale przychody rok do roku urosły o 27 proc. do 36,4 mln zł. Były o 3 proc. niższe od średniej prognozy analityków. Podobnie w przypadku wyniku EBITDA. Rok do roku urósł o 31 proc. do 10,6 mln zł. Natomiast zysk netto, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej przebił oczekiwania średnio o niemal jedną piątą. Wyniósł 6,6 mln zł, co oznacza 34-proc. dynamikę rok do roku.

Wartość sprzedaży w sklepach internetowych Shopera (GMV) wyniosła w II kwartale 2 mld zł, a powiększona o inne kanały sprzedaży sięgnęła 2,2 mld zł. Oba wskaźniki poprawiły się odpowiednio o 10 i 11 proc. rok do roku.

W całym I półroczu 2023 r. przychody wzrosły o 30 proc. do 71,5 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA urósł o 41 proc. do 23,4 mln zł, zysk operacyjny o 18 proc. do 14 mln zł, a skorygowany zysk netto o 52 proc. do 14,3 mln zł. Poprawiły się też przepływy z działalności operacyjnej.

Czytaj więcej

Techniczna spółka dnia: Shoper szybko powrócił do tegorocznych szczytów i wypada lepiej od benchmarku

- Naszymi priorytetami pozostają: wspieranie rozwoju naszych klientów, efektywne zarządzanie kosztami i kontynuacja rozwoju biznesu. Już teraz widzimy, że te działania pozytywnie wpłyną na trzeci kwartał tego roku. Wyniki pierwszych dwóch miesięcy kolejnego półrocza napawają nas optymizmem - komentuje Piotr Biczysko, członek zarządu ds. finansowych Shopera.

Spółka opublikowała już wybrane wskaźniki biznesowe dla lipca i sierpnia 2023 r. W tym okresie przychody były o 20 proc. wyższe w porównaniu do analogicznych miesięcy w 2022 r. a skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 31 proc.

Shoper przypomina, że w I połowie 2023 r. nawiązał partnerstwa z takimi gigantami technologicznymi i sprzedażowymi jak Microsoft, Amazon, eMAG czy Klarna. Firma otworzyła również nowe biuro w Bydgoszczy i wprowadziła nowe usługi. W planach jest rozwój sklepu internetowego, rozwój usług finansowych z kolejnym partnerem oraz prace nad rozwojem własnej usługi brokerskiej Shopera.

Handel i konsumpcja
Answear.com schładza nastroje przed emisją
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Handel i konsumpcja
Palikot przedstawił warunki układu
Handel i konsumpcja
Palikot zaproponował spłatę wierzycieli Manufaktury
Handel i konsumpcja
Krynica Vitamin chce mieć drugą nogę
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Handel i konsumpcja
KNF potrzyma Kernel w niepewności
Handel i konsumpcja
Po cenowe okazje do internetu