Jej właściciel — koncern SABMiller, który zlecił przygotowanie raportu, przekazuje do państwowych kas w Europie w sumie ok. 3,8 mld euro. A dzięki jego działalności pracę ma w sumie niemal 234 tys. osób.Tymczasem Kompania Piwowarska, lider polskiego rynku piwa, którego udziały sięgają 45 proc., w obszarze zakupów i łańcucha dostaw przyczynia się do stworzenia 25,2 tys. miejsc pracy, z czego najwięcej przypada na rolnictwo. Łącznie z produkcją i sprzedażą daje ona ok. 67,8 tys. miejsc pracy.

Producent Tyskiego wpłaca do budżetu w postaci podatków i akcyzy ok. 1,14 miliarda euro rocznie (dane za 2008 r.). Z tego wpływy z akcyzy wynoszą 351 milionów euro, a podatek VAT od piwa sprzedawanego w gastronomii i detalu to kolejne 444 miliony euro.

Wpływy z podatków od dochodów, wynagrodzeń oraz składki społeczne odprowadzane przez pracowników i Kompanię Piwowarską, jej dostawców oraz kanały gastronomiczny i sprzedaży detalicznej dają 287 milionów euro.

Jak podaje Kompania łącznie jest to kwota przekraczająca 4,7 miliarda złotych, czyli tyle ile wynosiła w 2008 roku suma budżetów: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydatków Skarbu Państwa z tytułu ochrony środowiska.Sprzedaż w gastronomii stanowi 13 proc. łącznej produkcji Kompanii Piwowarskiej ( 1,95 mln hl sprzedawanego piwa rocznie). Przy założeniu średniej ceny piwa w polskich pubach i restauracjach wynosi na poziomie ok. 3,02 euro za litr (w tym VAT), całkowite wydatki konsumentów na piwa Kompanii Piwowarskiej w pubach, klubach i restauracjach wynoszą 589 milionów euro.

Około 87 proc. łącznego spożycia piw Kompanii Piwowarskiej (13,1 mln hl) w Polsce przypada na sprzedaż w małych sklepach, supermarketach i innych punktach sprzedaży detalicznej. Przy średniej cenie 1,43 euro za litr ( w tym VAT ), ogólne wydatki na piwo produkowane przez Kompanie Piwowarską w detalu wynoszą około 1,87 miliarda euro.