CEDC na minusie

187,2 mln dol. wyniosły przychody producenta Żubrówki w II kwartale 2012 r. Zanotował też wówczas 93,6 mln dol. straty netto.

Aktualizacja: 12.02.2017 13:33 Publikacja: 08.10.2012 12:38

CEDC na minusie

Foto: Fotorzepa, MW Michał Walczak

Przed rokiem przychody CEDC były na poziomie 198,4 mln dol.  Strata netto alkoholowej grupy wyniosła wówczas 3,3 mln dol.

Po wyeliminowaniu czynników jednorazowych CEDC ogłosiła stratę netto w wysokości 11,2 mln dol., w porównaniu do straty netto w wysokości 18,0 mln dol. rok wcześniej.

Firma tłumaczy, że wzrost organiczny przychodów netto ze sprzedaży o 7 proc. został zniwelowany przez negatywny wpływ różnic kursowych (minus13 proc.). Nastąpiła jednak poprawa całkowitej marży brutto z 38 na 40 proc., wzrost porównywalnego zysku operacyjnego o 4 proc.

Sprzedaż wódki w Rosji urosła o 4,7 proc. w ujęciu wartościowym, przy utrzymaniu sprzedaży w ujęciu ilościowym na zbliżonym poziomie ( minus 1 proc.). Wzrost wartościowy wynikający przede wszystkim z poprawy struktury produktowej oraz podwyżek cen.

CEDC sprzedało o 6 proc. więcej w Polsce w ujęciu ilościowym i o 20 proc. w ujęciu wartościowym. Wzrost to zasługa m.in. Żubrówki Białej.

- W drugim kwartale 2012 roku, spółka była skoncentrowana na poprawie wyniku operacyjnego wszystkich swoich działalności. W Polsce, CEDC osiągnęliśmy organiczny wzrost sprzedaży zarówno pod względem ilościowym jak i wartościowym. W Rosji dostrzegliśmy poprawę działalności operacyjnej w porównaniu do minionych kwartałów wraz z realizacją działań podjętych przez nowy zespół menedżerski. Ukończywszy proces przekształcania sprawozdań finansowych, możemy obecnie w pełni skupić się na dalszym rozwoju swojej działalności, a także dokonać kolejnych kroków w kierunku strategicznego sojuszu z Russian Standard Corporation, zgłębiając możliwości wzrostu, które on reprezentuje - powiedział David Bailey, prezes CEDC.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF