Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.05.2017 06:00 Publikacja: 11.05.2017 06:00
Foto: Archiwum
Jaki był ubiegły rok dla spółki? Jest pan zadowolony z wyników?
Wyniki za ubiegły nie były dla mnie satysfakcjonujące. Wpłynęły na to trzy czynniki, wszystkie miały niestety negatywny wpływ na wyniki ubiegłego roku: niższa od oczekiwanej sprzedaż nowych hal otwartych w 2015 r., utrzymująca się deflacja cen w handlu hurtowym oraz efekty zwiększonych inwestycji w nowe projekty rozwojowe. Nowo otwarte hale Cash&Carry spowodowały dużą kanibalizację sprzedaży i w efekcie zabrakło nam sprzedaży by zrekompensować wzrost kosztów związanych z funkcjonowaniem większej sieci. Dodatkowo, spadek cen hurtowych, był dla nas wyzwaniem już trzeci rok z rzędu. Ceny detaliczne zaczęły już rosnąć i powoli widzimy zmianę tego trendu. Te dwa główne czynniki zbiegły się ze znaczącymi inwestycjami, jakie ponosimy w związku z rozwojem naszych nowych projektów, które co oczywiste na tym etapie rozwoju, generują straty i obciążają wyniki grupy. Jestem jednak przekonany, że chcąc zapewnić naszej grupie wzrosty w kolejnych 5 czy 10 latach, musimy już dziś przeznaczać znaczące środki na innowacyjne projekty rozwojowe, które w przyszłości dadzą naszym klientom – polskim niezależnym właścicielom sklepów – nowe narzędzia do konkurowania z wielkimi sieciami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Odnotowaliśmy pierwsze doniesienia o próbie podnoszenia cen przez chińskie zakłady produkcyjne. To znak, że amerykańsko-chińska licytacja na cła nie we wszystkich branżach oznaczać może zalew tanich towarów.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas