Spółka podaje, że trwają negocjacje w sprawie zakupu portalu niezwiązanego z branżą gastronomiczną, z którego usług korzysta ponad 1,5 mln klientów w Polsce. Restaurator dostrzega korzyści, wynikające z synergii, jakie może osiągnąć w związku z realizacją strategii rozwoju na lata 2017-2022 w zakresie usługi delivery oraz możliwości zaoferowania klientom dodatkowych atrakcyjnych usług.

Podpisany przez strony termsheet przewiduje, że cena nabycia spółki prowadzącej portal wyniesie około sześciokrotność wartości wyniku EBIT za 2016 r., skorygowanej o wartość gotówki oraz zadłużenia tej spółki na dzień transakcji i będzie płatna w 4 transzach, z czego ostatnia do dnia 20 czerwca 2018 r. Spółka restauracyjna posiada wyłączność negocjacyjną do 10 lipca br., która może zostać przedłużona do 30 września br. „W przypadku finalizacji transakcji Sfinks nie zamierza zmieniać profilu firmy" – podano.

Zgodnie z ogłoszoną w tym roku strategią na lata 2017-2022, Sfinks chce zwiększać skalę działalności w oparciu o komplementarne portfolio ogólnopolskich marek gastronomicznych, rozwijając posiadane sieci, jak również wchodząc w nowe segmenty rynku gastronomicznego jak pizza i pasta, fast casual dining, quick service restaurants, bary bistro i gastro puby. Strategia Sfinksa przewiduje rozwój zarówno organiczny, jak i poprzez akwizycje. Spółka planuje także rozwój międzynarodowy sieci Sphinx na zasadzie masterfranczyzy w co najmniej trzech krajach. Grupa zamierza w okresie 5 lat zwiększyć liczbę zarządzanych lokali do 400.

Sfinks zarządza 109 restauracjami na terenie Polski.