Wszystkie notowane są na giełdach. Dwie pierwsze spółki nie były w ostatnich 12 miesiącach udanymi inwestycjami. Akcje Eli Lilly przyniosły nawet 19% straty. Zdecydowanie lepiej powodziło się posiadaczom walorów Aventisu, który tylko w tym roku zyskał ponad 20%, a w stosunku do czerwca ub.r. - nawet 30%.
Wskaźnik cena/zysk dla Biotonu przekracza 140. Pod tym względem akcje spółki są bardzo drogie na tle zagranicznych konkurentów, którzy są notowani z C/Z na poziomie 20-29. Pierwotnie Bioton planował na ten rok 28 mln zł zysku. Uwzględniając tę wartość, prognozowany wskaźnik C/Z spada do 37.
Z punktu widzenia analizy technicznej nie ma przeszkód, żeby trend wzrostowy był kontynuowany. Na wczorajszej sesji na wykresie została zbudowana najwyższa biała świeca w krótkiej historii notowań.