Trzyletnie papiery za 600 mln zł trafiły do wybranych inwestorów, głównie funduszy emerytalnych. Na zainteresowanie wpływ miały gwarancje rządowe.
Bank Handlowy i jego dom maklerski, które organizowały i gwarantowały emisję, wcześniej zapowiedziały, że propozycję nabycia obligacji infrastrukturalnych dostaną wybrani inwestorzy: banki, ubezpieczyciele, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne. Kupić je miało ostatecznie maksymalnie piętnastu.
Wysokość marży ponad stawkę referencyjną została ustalona na podstawie księgi popytu i jest niższa niż 100 pkt. bazowych. Oprocentowanie będzie oparte na zmiennej stopie. Zadecydowano tak, by nie były one zbyt dużą konkurencją dla obligacji skarbowych. Resort finansów na przetargach oferuje obligacje o stałym kuponie.
W tym roku BGK wyemituje jeszcze obligacje infrastrukturalne na kwotę ponad 7,2 mld zł. Kolejne emisje, które będą zależały od potrzeb KFD, mają być już notowane. Możliwe, że będą to też papiery o terminie zapadalności dłuższym niż trzy lata. Papiery z gwarancją SP chcą wypuścić PKP i ARP.