Według Klesyka utrzymanie składu osobowego po wszystkich trzech stronach podmiotów uczestniczących w zawarciu ugody, czyli MSP, Eureko i PZU, gwarantuje pewność IPO. – Ja nie mówię, że to moja osoba, ale odpowiedni zarząd – dodał. Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa, stwierdził że nie są planowane ruchu kadrowe i nic mu nie wiadomo o tym, aby w najbliższym czasie miało dojść do zmiany na stanowisku prezesa PZU.

Zakończenie sporu między Skarbem Państwa a Eureko związanego z akcjonariatem PZU poskutkowało jednak zmianami kadrowymi. Magdalena Nawłoka, która zasiadała w zarządzie z nadania Eureko, nie pełni już funkcji wiceprezesa towarzystwa.

Klesyk w rozmowie z Radiem PIN zaznaczył, że zapowiadany debiut giełdowy PZU może nastąpić najwcześniej w drugim kwartale 2010 r. Mimo że PZU nie wyklucza akwizycji, to Klesyk dodał, iż głównym celem wejścia firmy na GPW nie będzie pozyskanie dodatkowych pieniędzy. – Spółka nie potrzebuje kapitału. Ma pomimo tej bardzo dużej wypłaty zaliczki na dywidendę gigantyczne środki na prowadzenie swojej działalności i co roku te środki się zwiększają – stwierdział.

Tumczasem agencja ratingowej Standard & Poor’s oceniła, że decyzja o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy na poziomie 12,57 mld zł przez PZU nie wpłynie na pozycję biznesową grupy. Potwierdziła też podtrzymanie najwyższej dostępnej w tej chwili dla polskiej grupy ubezpieczeniowej oceny („A”). PZU otrzymało ją w lipcu 2009 r.