Zapisy będą przyjmowane między 30 listopada a 24 grudnia. Dzień prawa poboru (podmioty, które będą wówczas akcjonariuszami ECM, nabędą prawo do objęcia akcji nowej emisji) ustalono na 20 listopada. Teraz walory grupy warte są na NewConnect 1,05 zł.
Taka cena emisyjna oznacza, że z oferty prowadzącej do podwojenia kapitału zakładowego ECM chce pozyskać 1,04 mln zł. Pieniądze spółce są potrzebne, od dłuższego czasu bowiem przynosi straty (w I półroczu ECM stracił 1,6 mln zł). Obecnie większość papierów należy do założycielek spółki – Małgorzaty Grad i Sylwii Rezanko-Cygan. Jednak to nie one będą decydowały o powodzeniu oferty.
Niedawno spółka informowała o zawarciu przez nie umowy zobowiązującej do sprzedaży uprzywilejowanych co do głosu akcji serii A (łącznie 35,62 proc. głosów na walnym zgromadzeniu). Przeniesienie walorów nastąpić ma 16 listopada. ECM nie informuje, kto jest nabywcą. Wcześniej spółka ujawniła, że prowadzi rozmowy z podmiotem chętnym do przejęcia wszystkich akcji spółki. – Pozyskanie inwestora jest w dalszym ciągu możliwe. Rozmowy trwają – mówi Małgorzata Grad, prezes ECM.
We wtorek członkiem zarządu ECM Domu Maklerskiego została Ewa Janikowska, w latach 2004–2008 prezes Cetelem Banku. Mogłoby to sugerować, że grupą – z uwagi na licencję maklerską – zainteresowany może być BNP Paribas (jest właścicielem Cetelem). Zarówno władze banku, jak i ECM dementują te przypuszczenia.
Oprócz problemów finansowych notowany na NewConnect doradca ma również kłopoty z częścią akcjonariuszy, którzy mają mu za złe, że zarząd ECM nie poinformował ich o zmianie sposobu wykorzystania pieniędzy z emisji z 2007 r. poprzedzającej debiut na NewConnect. Po odmowie powołania biegłego w tej sprawie zdecydowali się wysłać skargi do Komisji Nadzoru Finansowego.