Wprowadza do oferty ubezpieczeń assistance komunikacyjnego nowe rozwiązania: holowanie w kraju bez limitów oraz auto zastępcze na pełen okres naprawy. Klient PZU, które ponad rok temu uruchomiło projekt assistance PZU Pomoc, może korzystać z holowania do 150 km i pojazdu zastępczego do siedmiu dni.
Podobnie jak w przypadku PZU produkt assistance Warty będzie dostępny także dla tych, którzy nie posiadają innych ubezpieczeń tej firmy (np. komunikacyjnych). Towarzystwo chce sprzedać 10 tys. polis w pierwszym miesiącu oferty. Na początku dystrybucja będzie prowadzona przez agentów.
W tej chwili Warta ma 1,3 mln czynnych polis komunikacyjnego OC i AC. – Około 220 tys. naszych klientów ma wykupione rozszerzone pakiety assistance – twierdzi Krzysztof Kudelski, prezes Warty (do 2 lipca, potem stery firmy przejmie Jarosław Parkot). Dodaje, że liczba klientów towarzystwa stale rośnie.
W 2009 r. towarzystwa zebrały z polis assistance 286,7 mln zł składek, o 36,5 proc. więcej niż w 2008 r. Mimo to zyski spadły do 27,5 z 35,5 mln zł w 2008 r. Według Kudelskiego w tym roku zarówno rynek ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i assistance urośnie.
Nowa oferta assistance to kolejny w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy projekt biznesowy Warty, który ma poprawić jakość obsługi klienta. Na początku 2009 r. ubezpieczyciel uruchomił spółkę Warta24 Plus. Celem była poprawa jakości likwidacji szkód i zmniejszenie kosztów w przyszłości. Kudelski przyznaje jednak, że projekt ten pochłonął w ubiegłym roku kilkanaście milionów złotych.